Lista ocen Rover 25 Hatchback (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 38 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sztefan
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Dwójka przy szybkim wrzuceniu od około 3 tyś obr. potrafi zazgrzytać jednakże najprawdopodobniej jest to wina poprzedniego użytkownika który uszkodził synchronizator. Są małe problemy przy wrzucaniu biegu wstecznego (trzeba się nauczyć) ale jest to problem ogólnie znany wśród silników japońskich. Tak japońskich gdyż ten sam silnik był montowany w modelach Hondy Accord i Civic.
~Jan M
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Skrzynia ma długie przełożenia jak na silnik 103 KM może nawet zbyt długie ale przy dynamicznej jedzie nie ma najmniejszych problemów np 2 bieg do 105km/h. Przy wyprzedzaniu na trasie oczywiscie na rozgrzanym siniku warto zmniejszyć bieg i nie bac się pociągnoć na obrotach nawet do odciecia zapłon jesli jest wszystko ok nic się nie Stanie.
~M
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
JA OCENIAM DOBRZE W MOIM PRZEPADKU PRZECHODZI WARUNKI EKSTREMALNE PODOBNE DO KJS JAK DO TEJ PORY WYMIENIAŁEM TYLKO ŁOŻYSKA OGÓLNIE SKRZYNIA PRACUJE PRZYZWOICIE ZDĄŻAJĄ ŚIĘ PROBLEMY Z WŁOŻENIEM WSTECZNEGO WTEDY MUSOWO JESZCZE RAZ PUŚCIĆ I WCISNĄĆ SPRZĘGŁO I JUŻ WSZYTKO OK 1BIEG DO 60km/h 2BIEG DO 110km/h 3BIEG DO 165km/h
~Jacek A
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Skrzynia biegów u mnie była cvt 6biegó automat ogólnie złom!Padła po 140tys km zmieniłem więć na manual od rovera 45 jest troche szybsza niż w Mg ZR 160 czy roverrze vvc 1.8.Samochód mogę rozpędzić do 230km/h wcześniej 210.
~JARORYGUL
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
Skrzynia ma dość typowe dla roverów przypadłości - jedynka i wsteczny czasem nie wskakują, ale ogólnie zadowalająco; dałem 3 bo przy w miarę dynamicznej jeździe tego typu niespodzianki są dosyć denerwujące, a mogą być niebezpieczne
~Piciu, Poznań piciu10@interia.pl
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Potwierdzam spostrzeżenia innych użytkowników: sporadycznie zdażają się problemy z wrzuceniem jedynki i wstecznego (skrzynia R65). Nie stanowi to jednak dużego problemu. Przełożenia mogłyby być odrobinę krótsze
~Daaweed
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
Jak to bywa w Roverach 25, czasami bieg 1 i wsteczny nie wchodzą prawidłowo i należy to powtórzyć. Nie jest to zęsty przypadek ale jednak. Zmiana biegów płynna, przełożenia w miarę nie za długie.
~lrgn
Hatchback 2.0 TD 101KM 74kW
biegi wchodza luzno - nie zauwazylem problemow z wstecznym i jedynka. troche czasu zajelo mi przyzwyczajenie sie do innych przelozen i znacznie wiekszego \"szarpania \" przy redukcji niz w beznyniakach.
~PIWKO
Hatchback 1.4 i 16V 103KM 76kW
pomijając czasami problem z 1 i wstecznym to skrzynia bez zarzutu, a jeżeli chodzi o wymienione biegi to też nie ma co rozpaczać. jak nie wchodzi to wciskam sprzęgło po raz drugi i wtedy jest OK. dlatego 4
~Emigrant
Hatchback 1.4 i 16V 84KM 62kW
W miarę krótkie przełożenia, dają wrażenie że samochód jest bardzo żwawy podczas przyśpieszania, Jednak trochę zależny od obciążenia pojazdu.
Rover 25 Hatchback