Ocena kierowcy - Rover 600

PcSlave, 17 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1996
Rover 600 2.0 SDi 105KM 77kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Całokształt. Dużo wcześniej o tym modelu czytałem i przymierzałem sie do zakupu kilka miesięcy. Nie było tu żadnej przypadkowości. Wygrał z Oplem Omega B i Alfa Romeo 156 . Nie ukrywam, ze w podjeciu ostatecznej decyzji co do jego zakupu , pomógł mi serwis AutoCenrum.pl . Bardzo dobre opinie i dość treściwe informacje zwyłych uzytkowników - znacznie mi pomogły przy wyborze nowego samochodu.
Jak wspominam o tym niżej , auto rewelacyjne. Komfortowe i mimo 11 lat trzyma sie wciąż nieźle. Duże, o dobrym przyspieszeniu i niepowtarzalnej linii. Niklowe progi i listwy wokół kabiny sprawiaja ze auto prezentuje sie niesamowicie. Design i i niepowtarzalnosc marki sprawiaja ze człowiek czuje sie w nim dumnie i dostojnie. Tapicerka z wysokiej jakości skóry, która wobec znawców - niejedną inna markę przegania swą jakością wykonania. Polecam ten samochód naprawde gorąco. Wygoda,piękno i ekonomia - tak można opisac go w 3 słowach
Pięknie i równo pracujący silnik. O dużej elastyczności, choć przyspieszenia nabiera po ponad 2200 obrotach/min. Przy jezdzie "na luzie" zauważalne leciutkie falowania obrotów, ale to drobiazg. Jak to diesel - klekocze aż miło. Ogolnie nie mam zastrzeżeń.Jestem bardzo zadowolony. Wymiana rozrządu wiąże sie z zakupem 2 pasków i 3 rolek (500zł) ,ale warto wymienić przy zakupie , aby silnik odwdzięczył sie długą żywotnością. Co dziwne , mój model posiada 3 świece żarowe, przez co wymiana świec - jest nieco tańsza ;) Żadnych wycieków, zgrzytów i pisków - wszystko jak sie należy
Ogółem mówiac , nie jest źle , ale rewelacyjnie też nie jest . U mnie również wystepuja sporadyczne problemy z wbiciem wstecznego, ale to kwestia przyzwyczajenia. Ten typ tak po prostu ma ... wystarczy tylko drugi raz wysprzeglic , gdy podczas wbijania wyczujemy ze nie bieg nie wszedł za dobrze . Klekotanie drążka : historia stara jak świat , wystepujaca i u mnie, ale to tylko kwestia wolnego czasu , chęci i odrobiny "taśmy klejącej" :) Poza tym nic poważnego nie mogę zarzucić...
Prowadzi się super ! Choć u mnie występuje drżenie kierownicy przy wrzuconym biegu , gdy dodaje gazu. Kłania sie wymiana środkowych przegubów. Na poczatku mnie to drażniło , ale obecnie zdążyłem sie przyzwyczaić. Za niedługo sie za to wezme na powaznie , a wtedy mmmmm ! Amortyzacja podczas jazdy po polskich - na przyzwoitym poziomie .
Nie ma rewelacji, ale miewałem gorzej . Z powodu nisko położonej tylniej szyby i wysokiej "dupy" w lusterku wstecznym widzimy tylko to co konieczne . Lusterka boczne , pokazuja przecietnej wielkości obraz . Dla mnie wystarczajace w stopniu minimalnym przy cofaniu , wiec moja ocena nie jest za wysoka
Coś pięknego ! Wygodny , duzy samochód o niesamowitym jak na jego wagę przyspieszeniu , które naprawde pomaga przy wyprzedzaniu. Tym sie nie jedzie - nim sie płynie. Moze troszke za krótki połokietnik, ale przyciski i wszelkie schowki pod reka i w zasiegu oczu. Moze przyciski elektrycznie regulowanych szyb usytuowane koło ręcznego , zamieniłbym z regulatorem lusterek w uchwycie drzwi , ale to kwestia przyzwyczajenia. Regulacja kierownicy w pionie, wygodne skórzane siedzenia i dzielona podłokietnikiem tynie kanapa - sprawiają ze auto idealnie nadaje sie na długie trasy .
Zimą bardzo szybko sie nagrzewa, klimatyzacja skutecznie chłodzi - choć to juz wiekowa wersja tego udogodnienia. Ale jak na moje wymagania - póki co jest naprawdę OK Dmuchawa ma 5 biegów , na 5 tce - zapierdziela jak F16. Kratki wentylacji równiez solidnie wykonane, jak na 11 letni samochód - trzymają sie idealnie. Chodzą bez zbednego oporu,ale nie "fruwaja" luźne jak to się spotyka w innych autach
Z przodu rewelacja. 2 metrowy facet spokojnie i wygodnie usiadłby za kierownicą. Przy ulozeniu siedzenia kierowcy w optymalnym poziomym położeniu (mam 177cm) z tylu znajdzie sie jeszcze miejsce na nogi dla dorosłej osoby. 4 pasażerów - może smiało podrózowac dlugimi godzinami bez gimnastyki i obolałych kolan Potezny bagaznik, który pomiesci 4 duze torby.
Jest dobrze , ale mogłoby byc lepiej . Chociaz to diesel i oczywista rzecza jest ze "klekot muss sein " - to jednak wydaje mi sie ze w tego typu aucie , o wyciszenie powinno sie zadbac troche bardziej. W moim przypadku , kłania sie wymiana uszczelek w drzwiach , w wielu miejscach wystepuja juz uszczerbki , co owocuje przedostawaniem sie dzwieków z zewnatrz.
Jesli chodzi o zuzycie paliwa : REWELACJA ! Ponad 1,3 tonowe auto , o 105 koniach mech. a przy trasie 100 km i predkosci 180-190 km/h spalil mi 8.2 litra !! To byl taki jednorazowy test, natomiast przy trasach o predkosciach 140-150 km/h - zamknalem sie w 6.5 litra / 100km Jesli chodzi o koszty napraw , to nie przewyższaja w niczym innych. Wiadomo Diesel = płać wiecej ,ale ceny czesci uśrednione i wcale nie odbiegające od innych marek zachodnich czy japońskich. To bzdury co pisza o drogich i trudnodostepnych czesciach. tym bardziej ze to nic innego jak popularna Honda Accord.Kazdy dobry mechanik radzi sobie z tym autem.
Super ! To niesamowite jak za tak niska cenę - można kupić tak eleganckie, wygodne i oszczedne auto.
Psuja sie dupsy i drobiazgi . W moim modelu odnotowałem : - Podswietlenie zegarka (zarówka) - Klekotanie drązka skrzyni biegów (taśma izolacyjna i po krzyku , na jakiś czas) - Odklejenie sie w jednym rogu imitacji drewna (Super Glue i po krzyku)
Krótko nim jeżdżę, ale póki co (odpukać) SUPER

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]