Ocena kierowcy - Rover 600

Rafałłłłł, 15 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1999
Rover 600 2.0 SDi 105KM 77kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : Lubię chromy. Wymieniłem kierunki na przednich błotnikach na tzw. \"clear\" czyli białe i chcę jeszcze przyciemnić kierunek i wsteczny na tylnych lampach i założyć dwie chromowane końcówki wydechu
Przeniesienie napędu : Sprzęgło-tłumik drgań skrętnych na tarczy sprzęgła czyli charakterystyczne rwanie przy ruszaniu
Karoseria : rudy bierze tylne nadkola
Układ elektryczny : czasem nie działa szyba i lusterka ale bardzo rzadko
15.08.2008 ROVER 600 Vanden Plas. Jest to SZESNASTY egzemplarz z silnikiem Diesla jakiego obejrzałem przed kupnem.Kupiłem go w przeliczeniu na ZŁ 9200. Znalezienie zadbanego egzemplarza po liftingu do 12000zł w Polsce jest praktycznie nieosiągalne. Auto z przebiegiem 139000km zostało sprowadzone z Luxemburga od pierwszego właściciela. Wersja wyposażenia 3.1 - el. przednie szyby - el. i podgrzewane lusterka - el. antena - manualna klimatyzacja - skórzana tapicerka - ABS - dwa jaśki - centralny zamek - autoalarm - aluminiowe felgi - wspomaganie kierownicy - regulacja kierownicy w pionie Z auta jestem naprawdę zadowolony. Ciężko jest kupić auto o borobnych gabarytach z takim oszczędnym silnikiem i dobrym wyposarzeniem za te pieniądze. Jeśli ktoś ci mówi, że to gówniana marka to mu nie wierz. Co prawda narazie zrobiłem tylko 10000 ale wymieniłem tylko żarówkę reflektora. Auto ładne i niezawodne, długo się naszukałem aby kupić dobry egzemplarz. Ma swoje wady ale wiadomo jak chce się nowy to do salonu.Polecam wszystkim zamiast mondeo lub vectry, które widzi się codziennie w przeciwieństwie do Roverka. Auta nie kupiłbym ponownie tylko ze wzgędu na to, że jeśli pozwolą na to możliwości finansowe to kupię MG zs 2.5
Dwu litrowy Turbo Diesel 8v z bezpośrednim wtryskiem produkcji Rovera. Dosyć ekonomiczny. Poniżej 2000obr/min mało dynamiczny. Powyżej 4500obr/min łapie zadyszkę. Najlepszy przedział obrotów to 2500-4400obr/min.Długo się nagrzewa, być może jest to spowodowane sposobem mojej jazdy, czyli na zimnym do 1800obr. Silnik o podwyższonej wydajności ???
Z jednej strony biegi wchodza precyzyjnie i gładko ale z drugiej haczy wsteczny, wibruje drążek i piąty bieg jest wbijany pod kolanami kierowcy hehe
po liftingu obniżone o 10mm i twardsze niż w hondzie Accord. U mnie do wymiany przód amory wiec sie buja trochę i czuje kazdą nierownosc
Jest OK
pod tym względem nie ma się czego przyczepić no może przycisk el. szyb umieściłbym w okolicy drzwi, a nie tunelu środkowym.
W porządku. Klima ladnie dmucha
Wnętrze jest dosyć ciasne, mam 188cm wzrostu i osoba za mną praktycznie nie ma miejsca na nogi.
Rano tuż po odpaleniu czuje się jakbym siedział w traktorze, po kilku minutach lepiej. Technologia wtrysku bezposredniego generuje hałas. Głośniej jest tylko przy VW pompowtryskiwaczach albo bardzo starych dieslach.
Warszawa zima/lato 7,7/6,5-7 Trasa Reich/PL 5/6 przy 100-120. Ceny napraw porównywalne do aut japońskich, w końcu to honda accord z innym nadwoziem i silnikiem.
Jak na mój gust to bardzo dobrze. W podobnej cenie można kupić Vectrę i mondeo
czasem moja szyba nie działa, lub lusterka. Po rozgrzaniu czasem falują obroty(wiązka).
Całkowity Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]