Ocena kierowcy - Rover 600

olek997, 14 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1998
Rover 600 2.0 SDi 105KM 77kW 1994-2000 - Oceń swoje auto
Silnik : ekonomika jazdy, oraz piękne jasne wnętrze. tanie części zamienne i ich dostępność bezproblemowa! wbrew wszelkim stereotypom!
Inne : przednia szyba pękła, pod nią zrobił się rdzawy pęcherz który doprowadził do pęknięcia szyby
Naprawde poraz drugi kupiłbym sześćsete. auto rewelacja. Pieniądze wydajesz tlyko na eksploatacje na nic wiecej. Z autem nie mam problemów. jest ekonomiczne i tanie w utrzymaniu.
Naprawde silnikowi nie mam nic do zarzucenia, żadnych problemów, pali od razu, nawet w zimie, (przy dużych mrozach pomaga webasto, rewelacja!) zmieniałem rozrząd kompletny - dostępność 5, cena taniej niż audi! Auto dynamicznie, dzięki turbinie. i baaardzo ekonomiczy!
Skrzynia biegów w normie, nie narzekam, jedyne co to drgający drążek ale to jest urok Roverków:) takie życie ROVERżysty:) Usterke można usunąć ale jest to dość kosztowne i nie każdy mechanik zrobi to dobrze.
Zawieszenie z Accorda... i wszystko wydaje się jadne, auto jest naprawde komfortowe, z tyłu wahacze zdają swój egzamin. Autu troszke przegina się na boki, gdy pokonujemy zakręty przy dużej prędkości. Dobre tłumienie drgań. po 12 latach wydruk z komputera pokazał sprawność orginalnych fabrycznych amortyzatorów na 80%!
Lusterka duże, auto przeszklone dość dobrze, nie ma problemów z cofanie, z tyłu duża szyba, dobra widoczność. nic dodać nic ująć. nawet pokaźny tyłeczek nie przeszkadza
Generalnie po japońsku, widać korzenie japońskie kokpit cały z accorda, bardoz intuicyjna obsługa, nie sposób się pomylić, wszyskto pod ręką. podłokietnik ze schowkiem i dość duzy schowek od pasażera.
Klima działa bez problemu, nagrzewnica tez. Piękna sprawa to webasto. ustawiasz na zegakru grzanie na 15 minut, silniczek cieplutki odpalasz autko i od razu cieplutkie powietrze!
miejsca jest pod dostatkiem, napewno dużo więcej niz w a4, jednak jak kierowca jest długi to z tyłu paażer ma dośc ograniczoną przestrzeń na nogi. ale naprawde jest bardoz dobrze
mój egzemplarz jest naprawde cichy, odgłosy z dziur polskich są dobrze tłumione, jest cihutko, gdy zimą jest silnik zimny to troszke go słychać jednak gdy sie nagrzeje juz nic nie słychać. robi sie głośno powyżej 120-130km/h lub gdy ma się dziurawy tłumik:)
Rewelacja! na trasie można wykręcić poniżej 5 litrów! w mieście srednio tak koło 7. dostępność częsci duża, wszystko od accorda prawie pasuje, filtry nie są drogie. auto o dosć prostej kostrukcji, mało jest elementów do zepsucia. ja do tje pory odpukać tylko rzeczy eksploatacyjne wymieniam.
za ta cene to największe, najoszczędniejsze, z dieslem, najlepiej wyposażone auto. nie znajdziesz w tej klasie auta lepiej wyposażonego. jak trafisz na zadbany egzemplarz to naprawde dlugo pojeździsz
wszystko gra, czasem bezpieczniki siadają. no ale to nie jest aż tak tragicznie. nie mam nic do zarzucenia. autem, jeżdze, zarabiam podróżuje, nie spędzam czasu w warsztatach
nic nie zmieniałem do tej pory z tego co nie powinno się zepsuć, jedyne co to czujnik ciśnienia oleju "rzygał" ale to koszt raptem 30zł... także tragedi nie ma. przednia szyba pękła, pod nią zrobił się rdzawy pęcherz który doprowadził do pęknięcia szyby ale to po 12 latach. mimo to auto ejst przeciez ocynkowane

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]

7,2