Ocena kierowcy - Rover 75 Sedan

Silnik 2.0 CDT 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Rover 75 Sedan 2.0 CDT 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Układ elektryczny : śniedzieją i zamakająkostki elektryczne
jak na auto tej klasy nie powinno występować tyle usterek tych drobnych, ale i tych poważniejszych. Auto nie jest dopracowane a oryginalne części są drogie, robione jakby w pośpiechu czy na kacu przez ludzi z British Leyland, co tydzień coś w nim dłubię, zamiast \"rozkoszować\" się jego wyglądem jak większość użytkowników. Gdybym się jeszcze raz decydował na ten samochód, to jeszcze raz głęboko bym się zastanowił, co nie znaczy, że bym go nie kupił :) Auto na dużym wypasie, teraz już stosunkowo tanie, podoba się ludziom i co najważniejsze jest tani w kosztach eksploatacji, nie rdzewieje, ma dobry silnik, jest wygodne. Czyli reasumując, jeśli chcecie mieć tanią limuzynę i lubicie przy tym majsterkować to mogę polecić. A najwięcej dowiecie się na www.forum.roverki.eu
sprawdzona jednostka, praktycznie bezawaryjna,niestety zbyt głośna
nigdy nie byłem entuzjastą manualnych skrzyń biegów,ale tu jestem miło zaskoczony, biegi wchodzą leciutko i są dobre przełożenia
wspomaganie zbyt twarde jak na miasto, ale w trasie spisuje się idealnie, na zakrętach super trzyma się drogi
jak na tą wielkość i długość samochodu uważam, że widoczność jest doskonała
do ogrzania potrzeba dodatkowego urządzenia (znawcy wiedzą w czym rzecz :)) chodzi mi o sprawne webasto, a klima, no cóż działa z siłą zepsutej lodówki, ale tragedii nie ma
jestem wysoki i dobrze się w nim czuję, także za przestrzeń plus
przy prędkościach większych niż 120km/h zaczyna robić się głośno ze względu na głośny silnik i świst wiatru
jak na te gabaryty auto pali tyle co nic. Na trasie wychodzi 5 litrów, w mieście litr więcej
Ciągle psują się jakieś duperele, a to jakaś kontrolka się zaświeci, a to kierownica opadnie, a to klapa silnika się nie otwiera, przepali się żarówka, padnie silniczek od nastawów klimatyzacji, nie łączy żarówka i tak w kółko
wymieniałem już silnik (podobno bezawaryjny, a jednak zdarzyło się, że rąbnął rozrząd) jednak największa lipa to hydraulika sprzęgła

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CDT 115KM 85kW [l/100km]

5,9