Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Rok produkcji 2003
Saab 9-3 II SportSedan 2.2 TiD 125KM 92kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : zawór EGR
Zawieszenie : Tuleje pływające
Bardzo dobre wyposażone auto za dobre pieniądze na rynku wtórnym
Sprawdzona jednostka napedowa. Zdecydowałem się na 2.2 tylko dlatego, że poprzednie moje oba saaby miały ten silnik. Nigdy mnie nie zawiodła.
Precyzyjna
Na drogach w cywilizowanych krajach bardzo dobry. Auto znakomicie trzyma się drogi. W Polsce nieprzyjemne stuki dochodzace czasami z zawieszenia
Moze i tylna szyba jest mała. Mi to nie przeszkadza to bo auto jest wyposarzone w czujniki parkowania
Wszystko na miejscu, duże przyciski.
Klimatyzacja bardzo wydajna, ogrzewanie pewnie tez na razie testowane przy temperaturze tylko do - 6 st C
Duże auto z zewnątrz ale w środku miejsca mniej. Dla mnie wystarczająco, z tyłu nie podróżuje.
Słychac silnik i to akurat mi się podoba ale przy wiekszych prędkosciach ślychac szum wiatru. W aucie które chce się zaliczać do klasy premuim jest trochę za głośno.
Auto ekonomiczne to nie jest. Ceny części nie należą do najtańszych a raczej tych droższych. Silnik ten sam co w vectre C 2.2 dti. Pali więcej niż np a4 z 1.9 TDi ale i ciężar auta jest większy. Mi to nie przeszkadza i nie zraża do marki. Na wyjazdzie wakacyjnym zrobiłem ok 2 tys km z czego ponad połowa po autostradach, gdzie prędkośc podóżna wynosiła średnio ok 150 km/h. Auto spaliło ok 8 l/100 km
Moim zdaniem auto na rynku wtórnym jest naprawdę tanie. Ale trudno znaleźć egzemplarz godny polecenia. Ja swoj urzywany znalazlem w niemieckim salonie ale niestety nie był tani
Ja zrobiłem 14 tys km i wymieniłem tylko tuleję wahacza tylnego oraz zawor egr, ktory pada przy przebiegu 160-180tkm w tym silniku (tani nie był!)
Tylko zawor EGR padł a to niestety wiązało się ze sporym kosztem i pracą silnika w trybie awaryjnym.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 TiD 125KM 92kW [l/100km]

7,7