Ocena kierowcy - Saab 9-3 II SportSedan

Silnik 2.0t 175KM 129kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: 5 lat
Saab 9-3 II SportSedan 2.0t 175KM 129kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jedzie jak przyklejony do drogi. Czasami sobie nawet myślę, że to może nie dobrze bo może uśpić czujnośc kierowcy... ;-)
Inne : poskrzypujący fotel kierowcy
Układ elektryczny : awarja stacyjki
Bardzo, bardzo lubie ten samochód. Nawet po 5ciu latach użytkowania. Saab używa w sowich materiałach marketingowych rysunek symbolizujacy kierowcę z uśmiechnętą gębą. Wierzcie mi, to nie jest tylko marketingowy chwyt. To działa!
Zastanawiałem się czy wpisać tutaj 5kę czyli doskonale. Hmmm... może ciut za póxno zaczyna się \"zbierać\", a może po prostu czepiam się. Bardzo cichy i elastyczny. Czuć przyjemny przyrost mocy przy wyższych obrotach :-)
Mam manualną. Może gdyby miała nieco krótszy skok oceniłbym ją na max. Znowu się czepiam...
Super po prostu! Jedzie jak przyklejony do drogi (opony 17\"). Nawet pasażerowi zwracali mi na to uwagę jak pewnie trzyma się drogi. Bardzo precyzyjny układ kierowniczy. Ktoś może się przyczepić do nieco dużej kierownicy, no ale to jeden z uroków Saaba :-)
Jak to w typowym sedanie jest po prostu ok, albo inaczej - nie ma potrzeby aby było lepiej
Bardzo dobrze. Na szczególna uwagę zasługują szczególnie moim zdanie absolutnie fantastyczne fotele. Niby beż żadnych bajerów jeśli chodzi o regulacje w \"55 płaszczyznach\", ale po prostu super się w nich siedzi. Przełączniki pod ręką. Wszystko działa precyzyjnie.
Świetna automatyczna klimatyzacja. Nie wiem jak oni to zrobili ale zawsze \"wie\" którymi nawiewami kierować powietrze aby zapewnić odpowiednią temperaturę.
Cóż nie jest to wielki samochód a więc tej przestrzeni nie jest mnóstwo. Za to ma się dobre wyczucie wielkości samochodu (zwłaszcza po 5 latach jazdy..)
Jka przesiadłem się z Avensisa nie mogłem się nacieszyć ciszą w tym samochodzie. Podobną opinię słyszę od moich pasażerów. Super!
Z całą pewnością nie jest to mistrz ekonomiczności jeśli chodzi o spalanie. W mieście (dla uściślenia w warszawskich korkach) zużycie w okolicach 10-11l/100 km. W trasie jakieś 8 l/100km. Ale radość z jazdy kompensuje ból na stacji benzynowej.
Nie jest to samochód tani w zakupie ani ekonomiczny jesli chodzi o zużycie paliwa, ale cóż w końcu klasa premium no i benzynowy doładowany silnik...
na początku skrzypiał mi fotel kierowcy. Trochę zajęło mi przekonanie serwisu że nie mam omamów i zreperowali. Był też problem ze stacyjką - była wymieniana.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0t 175KM 129kW [l/100km]

9,5