Lista ocen Saab 900 II Coupe (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maco
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Nie wierzę tym, którzy mówią, że w mieście potrafią autem z tym motorem spalić 7-8l, to jest praktycznie niewykonalne, chyba, że ktoś wrzuca czwarty bieg przy 50km/h, tam gdzie można stosuje eco-driving, nie przyspiesza pod górę, unika korków, jeździ bez pasażerów, na zakupy dojeżdża innym samochodem, tak, żeby nie wypełniać olbrzymiego bagażnika. Auto pali sporo, w mieście można przyjąć normę 12 12,5l/100km, w trasie - można nie przekraczając...
~reggie
Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Zużycie paliwa - kwestia sporna. Osoby które nigdy nie jeździły takim mocnym silnikiem powiedzą, że dużo. Ale myślę, że jest to standardowe spalanie jak na moc / osiągi auta i przede wszystkim jego dużą masę. Spalanie różni sie w zależności od miasta i od wykorzystania klimatyzacji. Trasa 8 litrów (klimatyzacja + 0,5) Miasto (przy normalnej jeździe ok 10,5 - 11 klimatyzacja + 2 litry w lecie) ceny napraw takie jak w przypadku innych...
~Mateusz
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
W mieście auto dużo pali, nawet dużo za dużo, ale to też kwestia stylu jazdy. Na trasie przy stałej prędkości można zejść do 6-7l/100km więc całkiem pozytywnie jak na takie auto. Przy prędkościach rzędu 180-190km/h spalanie w granicach 10-11l także ok.
~mforys@poczta.fm
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Spalanie w tych samochodach jest stosunkowo duże, jeżeli jeździsz tym samochodem w Anglii tak jak ja, to nie będziesz miał problemu z częsciami. Samochód ten jest bardzo popularny tutaj, a ceny części nie są drogie. W Polsce jest większy problem.
~maserti@op.pl
Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Temat na wypracowanie. Nie oszukujmy się, że te 200 hp trzeba nakarmić. Trasa 10 litrów gazu. Miasto ok 15 zaś przy ostrzejszym traktowaniu pedału gazu to ok 20 litrów i więcej. Wiadomo spali tyle ile wlejemy:)
~mac62
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
spalanie jest duże, pocieszeniem jest fakt, że silniki dobrze znoszą gaz, części jak w każdym innym aucie tej wielkości, a nawet czasami taniej, opinia, że auta są kosztowne i drogie w naprawie to bzdura
~Marcello
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Jezdze na benzynie wiec nie jest tanio.Jak kazdy samochod z ta pojemnoscia musi troche wypic-ale jak to mowia arystokracja lubi wypic,wiec nie narzekam.Mam w planach zalozyc gaz-mysle ze da sie przezyc.
~luuka@vp.pl
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
różnymi samochodami już jeździłem i zawsze mnie denerwowało że za dużo palą! w przypadku saaba jest inaczej może se palić ile tylko chce. jak na razie średnio wychodzi ok 10l na 100. W zimie o litr więcej
~Miki1296
Coupe 2.0 i 131KM 96kW
Podstawowe naprawy nie są drogie. Silnik jest bardzo prosty w budowie. Rozrząd na łańcuchu, więc jest to też atut. Trochę spali jak na swoją pojemność, ale coś za coś
~grzesku244
Coupe 2.0 -16 Turbo 185KM 136kW
Moc musi kosztować,więc zużycie paliwa spore.Poza tym materiały eksploatacyjne w cenach porównywalnych do innych marek.Nie przerabiałem żadnych poważnych napraw.
Saab 900 II Coupe