Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

Piotras, 17 lat temu
Silnik 1.6 Mpi 102KM 75kW
Rok produkcji 2005
Seat Altea Standard 1.6 Mpi 102KM 75kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
następne auto jakie bym widział pod sobą to altea 2.0 TDI 140 km lub 2.0 FSI 150 km. ten silnik jak dla mnie za słaby, może jeszcze sie przyzwyczaję.
dobrze oczywiście jak na ta pojemność. przy tej budzie za słaby, trzeba ostro mieszać biegami w trasie jak sie chce jeździć szybko i dynamicznie czyli 140-160 km/h. na wstecznym trzeba wiecej gazu wcisnąć bo byle krawęznik i mozna go zdławić. 170 km/h na razie max do utrzymania dłuższy czas. pojade i 190 z górki ale to już męczarnia akustyczna.
bez zarzutu ale na doskonałość to jeszcze za mało. czasami jedynka wchodzi nieprecyzyjnie.
to mi sie podoba najbardziej w tym aucie. pomyka szybko i płynnie. gdyby silnik był mocniejszy ...
do przodu wiadomo - ok. to tyłu kiepsko, na boki przeszkadzają grube słupki, czasami trzeba głową machac żeby coś zobaczyć z ukosa.
duży plus za skórzaną, poręczną i grubą kierownice i wygodne fotele. duży minus za pseudo - podłokietnik - za niski. reszta jak wszędzie.
czasami szyby za bardzo parują a trzymam auto na codzień pod chmurka. zanim klima osuszy powietrze ja już jestem w połowie drogi do pracy. poprzedni fordzik szybciej sie nagrzewał
jest ok ale tylko dla czterech osób. bagażnik myslałem że będzie większy biorac pod uwagę rozmiary budy. wchodzi wózek dla dziecka i troche zakupów - tak samo jak w kompaktach. Nas jest troje i jest ok
pomijam jazde z małą predkością. powyżej 140 km buczy i huczy że aż głowa boli. na szczęście brzmienie wydechu jest do przyjęcia. spowodowane jest to zbyt mała pojemnościa pieca. wezme to pod uwage przy wyborze następnego auta.
jak dla mnie za dużo pali. na pełnym baku przejeźdżam od 480 do 550 km czyli od 10 do 11.5 l/100 km. niżej nie schodze - masakra. zaznaczam że jezdżę dużo po mnieście, szybko na trsie i kręce do 6000 obr/min. generalnie mało ludzi mnie wyprzedza ;-)) Przy minimalnym spalaniu przy oszczędnej jeździe wpisałem wartość min. ponieważ oszczędna jazda to dla mnie pojęcie z księżyca.
co tu gadac. normalne rynkowe ceny. od 40000 za auto powypadkowe do 70000 zł za auto prawie nowe. wersje z niemiec bogatsze od poldskich golasów.
narazie ok.
wymieniłem jedynie to co miałem wymienić po uderzeniu w lewy przód i jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Mpi 102KM 75kW [l/100km]

7,8