Ocena kierowcy - Seat Cordoba I Sedan

Seat Cordoba I Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : NIEZAWODNY
Karoseria : Rdza
Układ elektryczny : Czasem coś nawali, normlka z elektroniką :P
Jestem zadaowlony z tego samochodu, używany był przez 15 lat i wciąz sprawuje sie bardzo dobrze. Gdyby nie problemy z zamkiem i drobne usterki elektroniki auto byłoby idealne.
Jak to silniki VW niezawodne i nie do zajechania. Może i mało mocy ale silnik bardzo elastyczny. Do spokojnej jazdy wystarcza w zupełoność. Choć przy założonej instalacji gazowej troche strach sie bać wyprzedzać.
Przez 15 lat użytkowania tego autka skrzynia chodziła bardzo dobrze, dopiero niedawno odezwał sie synchronizator biegu 4.
Nic nadzwyczajnego. Tym autkiem nie poszalejesz. Do tego zawieszenie dosyć niskie co niby powinno się przekładać na niższy środek ciężkości. Niestety podsterowność to jego najsłabsza strona.
Do przodu wszystko OK, nawet powiedziałbym bardzo dobrze, natomiast do tyłu gożej ze względu na podniesiny \"tyłek\". Coś za coś przynajmniej większy bagażnik i ten spojler z tyłu :P
Jak już wcześniej napisałem VW czyli wszystko na swoim miejscu. Do tego całkiem fajne wyposażenie, klima, elektryka szyb itd.
Tutaj SEAT się nie postarał, parujące szyby w zimie czy nawet podczas małego deszczu to standard, nie pomogło nawet wyciągnięcie filtra powietrza :P
Całkiem przeciętnie, troche mało miejsca na kolana. Często woziłem komplet osób ale na dłuższe trasy to katorga.
Tutaj także porażka, szum opływającego wiatru, hałasujące opony (to moja wina, takie kupiłem ;P) do tego słaba izolacja silnika od kabiny pasażerskiej. No cóż autko powstało na bazie Polo czyli auta miejskiego.
Niedługo po zakupie założona instalacja gazowa tak więc oszczędność na najwyższym poziomie :P Nie mogę narzekać.
Za tak niewielkie pieniądze można znaleźć samochód z bardzo dobrym wyposażeniem, klima, elektryka itd. Założona instalacja gazowa pozwoliła zaoszczędzić kupe kasy.
Drobiazgi, ale nie ma sie do czego przyczepić. Jedyne co wymieniałem to linka szyby pasażera oraz problemy z zamarzającym zamkiem i centralką.
Nigdy nie było problemów, auto ideał.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

9,7