Ocena kierowcy - Seat Cordoba I Sedan

Łukasz Kuśmierczak, 17 lat temu
Silnik 1.6 i 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Seat Cordoba I Sedan 1.6 i 75KM 55kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Auto wizualnie jest atrakcyjne i odpowiednio zadbane nadal przyciąga spojrzenia przechodniów.
Czasami mam wrażenie że jest mocniejszy niż podaje producent, może to tylko moje odczucie, ale sprawdze to na hamowni, by mieć pewność.
Dla mnie jest perfekcyjna, pracuje lekko i cicho.
Jestto jedno z niewielu aut z przednim napędem, którymi jeździłem, które nie jest podsterowne i to mnie cieszy.
Troche kiepsko do tyłu przez wysoki kufer, ale jest to kwestią objeżdżenia się z autem.
Jak to samochód ze stajni VW wszystko na swoim miejscu.
Nie mam żaadnych problemów, auto szyko sie nagrzewa, a dzięki szyberdachowi dobrze wentyluje.
Wersja z fabrycznie montowanym szyberdachem może okazać się kłopotliwa dla wysokich osób, ale zawsze można powalczyć regulacją wysokości fotela.
Nawet po założeniu sportowego tłumika jazda nie jest męcząca. Waucie jest cicho większość basowego pomruku pozostaje na zewnątrz.
Auto jest niesamowicie elastyczne biorąc pod uwagę jego wielkość i stosunkowo słaby silnik (tylko 75KM).
Moim zdanie za te pieniądze mamy dobre auto, poparte sprawdzonymi już przez VW rozwiązaniami technicznymi,które poza drobnymi awariami , które nigdy nie unieruchomiły autka.Dzięki czemu zasługuje na słowa uznania.
Najbardziej zawodne są rzeczy najmniejsze np. czujniki otwarcia drzwi, włącznik świateł awaryjnych, zamki a wszczególności pneumatyczny centralny zamek.
Odpukać żadna poważna awaria mnie jeszcze nie spotkała.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 75KM 55kW [l/100km]

11,5