Ocena kierowcy - Seat Cordoba II Coupe

roman, 13 lat temu
Silnik 1.9 TDi 110KM 81kW
Rok produkcji 2000
Seat Cordoba II Coupe 1.9 TDi 110KM 81kW 1999-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika i ekonomia.
Bardzo dynamiczny, potrafi dostarczyć wielu wrażeń a przy tym ekonomiczny. Niestety jego zdecydowaną wadą jest hałas, ale to diesel wiec trzeba mu to wybaczyć. Świetnie przyspiesza bez redukowania jadać nawet 70 km/h na piątym biegu. Przyspieszenie i niezawodność to największe zalety.
bardzo przyjemna. płynna i bez problemowa zmiana biegów.
Świetnie się trzyma drogi, sportowy charakter wymusza na nim sztywne i twarde zawieszenie co nie idzie w parze ze wspaniałym komfortem, ale coś za coś. Wspomaganie dość ciężko \"chodzi\" ale dzięki temu pewniej się jedzie przy większych prędkościach i czuje auto na zakrętach.
Z tyłu mało widać, ale z czasem nabiera się wyczucia.
Mało praktycznych schowków, praktycznie ich brak. Bagażnik za to nadrabia, bardzo przestrzenny i praktyczny.
Do tej pory bez zastrzeżenie, ostatnio mam małe problemy z klima, najprawdopodobniej jakiś czujnik szwankuje lub mam przetarty kabel. Zima gdy auto chodzi na wolnych obrotach nawet po godzinie temperatura oleju nie osiąga 80 stopni C. uważam jednak to za zaletę, bo w środku oczywiście jest cieplutko.
Jadąc w dwie osoby nie ma problemu, jednak gdy jedzie pięć dorosłych osób już inaczej to wygląda, robi się ciasno.
Raczej kiepskie, ale zawsze można dać głośniej radio:) ogólnie ok i nie mam powodów do większych narzekań.
Ogólnie w przeciągu roku nie wydałem zbędnej złotówki na auto. Wiadomo rozrząd, płyny eksploatacyjne oraz filtry to konieczny wydatek. Koszt wszystkich filtrów to max ok 150 zł olej w podobnej cenie. Rozrząd mnie kosztował 1100zł, ale wymienia się go raz na 60 tys wiec nie robi się tego co roku. Jeśli chodzi o spalanie to rewelacja. Zdecydowanie polecam wersje 110 konną, dzięki większej mocy auto jest oszczędniejsze, łatwiej jest mu się napędzić. Przy umiejętnej technice można śmiało spaść poniżej 5 l na 100 km. Przy dynamicznej jeździe i większych prędkościach ok 6 l. Jadać ze stało prędkością 180 km/h komputer wskazywał 7,2 litra. Bezcenna jest mina znajomych gdy słyszą ile kosztuje mnie pełen zbiornik paliwa i na ile mi kilometrów wystarcza:)
Niezawodny jest silnik oraz skrzynia biegów:) małe gniazda korozji;/
jeszcze nie miałem:)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDi 110KM 81kW [l/100km]