Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

mr_grim@poczta.onet.pl, 18 lat temu
Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Seat Ibiza II Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
mowi sie ze seaty to ubozsi kuzyni volkswagena. moze i cos w tym jest ale ja roznicy nie czuje. jesli komus niezalezy na znaczku a tylko na dobrym samochodzie to polecam ibize ze wszystim wymienionych powyzej powodow. jak komus bedzie brakowalo miejsca w bagazniku ktory jest raczej na potrzeby dwoch osob to niech pomysli o cordobie. to samo auto tylko w sedanie.
1,9 tdi 90 koni. nic dodac nic ujac. ta jednosta jezdzi w seatach, volkswagenach, skodach, audi. jakies pytania? czesci pelno, wybierac przebierac mozna do woli. moj ma 110 000km przebiegu i jest suchutki. jezdze na vavoline max life. cichy i dynamiczny. dla mnie wymarzona jednostka.
bez zastrzezen. wszystko jak trzeba :)
twardy. trzyma sie jak rozplaszczona zaba :)
ja nie mam zadnych uwag. jak sie ma czyste szyby to wszystko jest ok ;) duza tylnia szyby, slupki nie przeszkadzaja.
w srodku mistrzostwo swiata. czerwone zegary, trojramienna kierownica pokryta takim chropowatym materialem... bez zadnych niepotrzebnych poleczek czy udziwnien psujacych linie. fotele twarde, znakomite dla tych ktorzy duza jezdza. Ci ktorzy maja panel z komputerem to w ogole maja lans. ja mam klime manualna ale uwazam ze i tak wszystko jest picco bello ;)
model z klima. w zimie silnik wolno sie nagrzewa ale to diesiel. zlego zlowa nie powiem :P
podejrzewam ze jak sie ma 2m wzrostu to moze byc nieciekawie ale dla fotele sa akurat. chyba dla takichkierowcow go proektowali :) pasazerowie z przodu nie narzekali a przy odsunietym do konca foteli czuli sie nieswojo ze jest tyle miejsca. z tylu chyba tez dobrze o ile wlasnie fotele sa w polowie. kanapa twarda, zaglowki sa.
samo wyciszenie bardzo dobre poza tymi skrzeczacymi plastikami juz w srodku :/
niewiele moge powiedziec ale raczej bardzo male. silnik w zimie przy nieoszczednej jezdzie po miescie pali niecale 7l/100. czesci zamienych mnostwo. nie oplaca sie kupowac uzywanych bo zamiennikow jest cala masa. te same czesci sa w innych seatach, volkswagenach, skodach, audi. za nowy przeplywomierz zaplacilem 200zl. komplet wszystkich filtrow ponizej 100zl. za kompletny rozrzad z pompa wodna na niemieckich czesciach i robocizna zaplace 1000zl. to akurat niemalo ale pamietajmy ze na tym sie nie oszczedza plus ten silnik ma 3 rolki. silnik tak naprawde ma nie 1900cm3 tylko chyba 1850cm3 co nie plasuje go jeszcze w wiekszosci ubepieczalni w nizszym przedziale cenowym OC :) jesli chodzi o serwis to... jesli ktos ma kase :/ za zwykla plastikowa rurke przeplywowa od hamulcow zazyczyli sobie 150zl!!! dosztukowalem sobie taka ze zbrojonej gumy. no ale z czegos musi serwis zyc :/
krotko - diesel z niemieckiej grupy VW niczym nie ustepujacy audi czy volkswagenowi a jednak ciut tanszy. zreszta w golfie plastiki trzeszcza jeszcze bardziej ;)
ja tam nie mam sie do czego przyczepic poza plastikami i podlokietnikami
nie stwierdzono na szczescie :))) i oby tak dalej!!!
Seat Ibiza II Hatchback