Seat Ibiza III - Oceń swoje auto

silnik
lista silników Seat Ibiza III
Mniej

Oceny Seat Ibiza III

3 % lepiej niż w segmencie Auta małe ( 3,97 )

dodano 09.06.2004 przez

Ogólnie jestem rozczarowany. Przez długi czas jeździłem Seatem Cordobą Vario 1,6 75km. Autko miało jedną wadę - było głośne. Pozatym same zalety: bardzo wygodny i komfortowy jak na swoją klasę, niesamowicie elastyczny i zrywny, bardzo dobre hamulce, dużo miejsca, było bezawaryjne pomimo 85 tyś w 1,5 roku po prostu ogólnie 5 (było by 5+ gdyny nie głośność). Ucieszyłem się gdy dostałem nową ibizę, bo jak wielu, mi również się bardzo podobała z zewnątrz. Ładna linia nadwozia, ekstra przód, tył, 3 drzwi - fajne autko ..prawie sportowe :-). Zacząłem nim jeździć, niestety po kilku dniach już tęskniłem za Vario 1,6. Moc niby ta sama 75KM a auta jakby z innej bajki. Światy, piski, stukoty skrzypienia coraz bardziej mnie denerwowały i denerwują do dziś. Twardy , podatny na rysowanie plastik w środku, niedopracowane podłokietniki na drzwiach - wiecznie spadające łokcie. Nawet owa ładna linia nadwozia pociąga za sobą dziwną rzecz - jeśli otworzysz drzwi po deszczu ... wodę będziesz miał wprost na siedzeniu. Fabrycznie zamontowano strasznie głośne opony Firestone, pozatym autko bardzo ciche - to jedna z niewielu jego zalet. Stoisz na światłach i słuchasz silników aut obok. Jesli już jesteśmy przy zaletach ... zagłówki - niewiele aut tej klasy na regulowane nachylenie zagłówków, to duży + tego auta. Skrzynia też na +, pracuje idealnie. Silnik...hmmm troszku momentu brakuje ale ogólnie dobrze, dla wielu powinno wystarczyć. Zawieszenie przyjemne na równcyh drogach, później lepiej podgłośnić radio :-). Teraz już będzie samo narzekanie : Ból podstawowy to HAMULCE !!!ABS działa karygodnie, gdy zaczniesz hamować na nierównościach zaczyna popuszczać, zjeżdzasz z nierówności dalej hamująć ... dalej popuszcza !! tak tak ... kiedyś może ktoś lub coś tam po prostu stać! Tyle o hamulcach bo mnie krew zalewa. Teraz o serwisie ... no i już mnie zalała :-). Ogólnie brak kompetencji albo lenistwo - z usterek jakie podałem nie zrobili NIC, mieli zrobić auto do 12 ... było "gotowe" na 15, nawet stukacjącej o coś wycieraczki przedniej nie porpawili ...tragedia. Do teraz mam strasznie mieszane uczucia. Gdy droga jest równa auto bardzo ale to bardzo fanie się prowadzi, na nierównościach - koszmar

dodano 18.10.2012 przez

Zanim kupiłem Seata Ibize spędziłem 5-miesiecy na wyjazdach na tzw okazje itp. Szukałem głównie forda lub renault i IBIZY !. Wyjazdy nauczyły mnie wiele a głównie tego, że strasznie ciężko jest kupić dobry używany samochód. Mój egzemplarz pochodzi z Francji ( auto z tzw importu z niemiec na 90 % mają cofnięty licznik ja obejzałem 9 szt i nigdy więcej aut z niemiec oglądać nie będę ! zajechane złomy). Dobrze go sprawdzilem zanim się zdecydowałem. Sprawdziłem książkę serwisową w ASO( auta z francji rzadko je mają dlaczego bo nie muszą serwisować Francuzy w ASO ) , badanie lakieru(IBIZA była malowany pogodzilem się z tym bo 3-lat bym szukał ałta 80% aut było malowanych ogladałem 15 szt te nie malowane przebieg 150- 250 tys km ) Auto wygląda na zewnątrz i w środku rewelacyjnie i przez okres jak go mam zrobiłem 50 tyś i sie rewelacyjnie sprawuje . W sumie mam już 104 tyś. Silnik rewelacja! ( tylko ten klekot )pali średnio 4,5-5,5 (miasto)paliwa na 100 km w zależności od pory roku. Na klimie jeżdżę praktycznie cały czas. Nic mi się z autem nie dzieje. Wymieniam tylko rzeczy eksploatacyjne jak klocki hamulcowe, żarówki. Trzeba pilnować wymian oleju. Mam zamiar jeszcze ze 3 lata pojeździć i zmienić na nowy model.

dodano 16.11.2012 przez

Ibize oceniam bardzo dobrze ale i pare negatywnych rzeczy mozna sie dopatrzyc jestem wybredny a aut idealnych nie bedzie wszsytko zalezy od gustu na poczatku przed zakupem myslalem o tymm aucie nienajlepiej( mając max do wydania 22 tyś zł a niechce się czegoś staregoto niema wyboru corsa odpada , Astra zadroga Clio? )Samochody zmieniam co 3 - 4 lata i nie jestem osoba taka jak połowa uzytkownikow chodzi mi o przyslowiowego wujka henia co se kupuje auto raz na 15 lat i sie madrzy jakie to ono jest fajne a innym nie jezdzil a swoje zachwala najbardziej bo jest jego, ja probuje zawsze moje ooceny przedstawiac mozliwie obiektywnie o ibize mozna w roznych opiniach wyczytac rozne rzeczy negatywne i pozytywne żadnych nie bede negowal poniewaz najlepsza opinia byla by od jednej osooby co by miala przynajmniej 4 ibizy to wtedy by było dobre porownanie.Tak czy ninaczej auta z niemiec nietknę takie zjechane woły niby 140 tyś a po dokladnym sprawdzeniu 290tyś NIEMIEC disla nie kupuje poto by go na ulicy trzymać jeżdzi nim i to na MAKSA ( moje z francji przy zakupie miało 67tyś sprawdzone potwierdzone tył malowany niby taki był w francji HA HA

dodano 02.11.2014 przez

Auto godne polecenia. Moja ibiza obniżona -30mm, przebieg na liczniku 165000 km :) ale realnie zakładam jakieś 286000 za to po jednym właścicielu z Niemiec, który raczej dbał o serwis ( filtr powietrza, paliwa, cały rozrząd w dobrym stanie i w oryginale vw seat) Zalewam olej 5w40 motul co 10tys. i miedzy wymianami znika jakaś 1/4 od min do max na bagnecie. Lubię bawić się spalaniem wiec testuje auto przeokrutnie dla dwumasu, jazda do pracy 28km rano 3min rozgrzanie auta na wolnych wtedy jazda na obrotach 1750. Z górek na luz unikanie hamowań góra 5 bieg i spalanie minimalne na tym dystansie 3,6 na kompie ale przy tankowaniu do pełna wyszło ze komp przekłamuje o 0,2. Jazda na paliwie verva, ogólnie na komputerze w tej chwili przy 850 kilometrach srednie spalanie pokazuje 4,3(czyli 4,5 realnie) 85% trasa 15% miasto jazda dziadkowa do ok 80km/h. Do wymiany powoli szykuje się dwumas ale wiem że ja do tego się przyczyniłem chociaż w chwili zakupu już dość mocno się odzywał wiec i tak brawa dla niego że jeszcze walczy :)

dodano 11.12.2012 przez

Calkiem dynamiczny silnik 1.9 TDI nie ma problemu na trasie z wyprzedzaniem czy uzyskaniem dość wysokiej prędkości. Dłuższa trasa nie męczy gdyż fotele i miejsce we wnatrz są rozwiazane dobrze. Ekonomiczność jest na bardzo dobrym poziomie a ma na to wpływ wysoka niezawodność, dość małe spalanie, i średni koszt części zamiennych . Niektórych rażą plastiki, mnie nie - mając dzieci i zwierzaka na pokładzie to najlepszy materiał do czyszczenia. Warto kupić wersję 1.9 TDI ( jest drosz w zakupie ale bezawaryjność szybko zniweluje dodatkowy wydatek )warto wydać ciut więcej i miec 1.9 nigdy 1.2 benzyna to auto to tragedia. Dodtkowym atutem auta jest jego stosunkowo niska cena porównując chociażby do VW Polo. Zastanawiałem się nad 1.9TDI 130 KM jednak znajomy z serwisu odradził (jest bardziej awaryjna ! tak srednio o 40% a to wiele ) dlatego mam 1.9 TDI 101 KM. Mam wersje 3d i rodzine wszyscy nie polecalo 3d ale wcale nie jest zle to mit że 5d to wygoda, a auto znaczniej dynamiczniej wyglądaw 3d. POLECAM.

dodano 31.05.2009 przez

Polecam to auto! dzis nabylem nowe rowniez korzystajac z pomocy tego portalu i postanowilem zostawic slad i rowniez pomoc byc moze innym , podobnie jak opinie pomogly mnie. Zmieniam Ibize tylko ze wzgledu na koszty dojazdow do pracy (codziennie 150 km) tutaj diesel bedzie lagodniejszy dla mojej kieszeni, jednak gdybym pracowal w promieniu 20km to ibiza zostalaby jeszcze dlugo ze mna. Sprzedaje to auto ze smutkiem i sentymentem popartym minimalnym nakladem ibiza odwdziecza sie niezawodnoscia i ekonomią. Z czystym sumieniem ibiza przechodzi w rece rodziny i jeszcze zapewne dlugo bedzie sluzyc. Jeli ktos sie zastanawia czy polo czy ibiza- ja mowie ibiza, niby to samo jednak to auto ma charakter- jako niemiecki sluga , ktory nie zawiedzie i jako ladny , z charakterem towarzysz. na koniec dodam ,ze to wciaz niedocenione auto , ktore moze sie nie wyroznia juz z tlumu ,ale daje nam to czego od niego sie oczekuje. Chcesz luksuso - klasa srednia lub wyzej, chcesz samochod - polecam i nie zawiedziesz sie . Bardzo dobrze! :)

dodano 28.02.2011 przez

Samochodem cieszę się do tej pory,jest wmiare nie pozorny mało kto widząc na słupkach oznaczenie FR domyśla się że to może więcej niż 1.2 bęzyna których pełno,i jak trzeba skopie tyłki zadufanym właścicielom większych czy droższych aut.Najbardziej cieszy a zarazem przeraża to co dzieje się po całkowitym wciśnięciu gazu.Super ekonomia na trasie przy zachowaniu normalnej prędkości aby osiągnąć 5 litrów nie muszę wlec się 80km/h przez co można sobie pozwolić na wypady i nie bankrutować.To deasel do dawania radości przy zachowaniu przyzwoitych kosztów eksploatacji może i klekocze ale jeździłem paroma samochodami benzynowymi o nie małych mocach i żaden nie dawał takiego efektu podczas przyśpieszania,niestety w bęzynach Nm są o wiele niższe przez co takie odczucia przy przyśpieszaniu.Teraz wsiadając do innego auta boje się wyprzedzać bo niewiadomo ile to zajmie.W ibizie wygląda to tak kierunkowskaz gaz kierunkowskaz nie ma redukcji nie ma wyprzedzania przez 100 metrów.

dodano 13.08.2015 przez

Samochód posiadam półtora roku, zrobiłem przez ten okres 18tys km. Jestem bardzo zadowolony. Jeden z najlepiej prowadzących się samochodów tego segmentu z dynamicznym silnikiem. Główną jego zaletą jest spora frajda z jazdy, szczególnie po krętej drodze. Świetny układ kierowniczy i zawieszenie pozwala czuć samochód w ostrych zakrętach. Można przyczepić się jedynie do słabych plastików wewnątrz, pomimo że górna część deski rozdzielczej jest miękka, reszta jest dość toporna. Sporym plusem jest również jednostka napędowa, bardzo oszczędny silnik a jednocześnie cechujący się dobrą dynamiką. Za sprawą 240Nm momentu obrotowego dostępnego już od 1800 obrotów, w trasie wyprzedzanie nie jest żadnym problemem, samochód zbiera się jakby miał przynajmniej 30 koni więcej. Ibiza jest przestronna i ergonomiczna. Ciężko narzekać na brak schowków. No i ta stylistyka nadwozia... ponadczasowa. W końcu projekt włocha Waltera De Silva, który projektował wcześniej Alfy Romeo

dodano 03.08.2010 przez

To moja druga opinia na temat tego samochodu. Tym razem rozpisze sie bardziej. Wczesniej jezdzilem modelem poprzedniej generacji, po face liftingu. Eksploatacja tamtego skonczyla sie crash testem, mam nadzieje ze w tym wypadku bedzie inaczej. Ogolnie rzecz biorac model 6l jest udana konstrukcja, da sie lubic. Wizualnie jest latwo rozpoznawalna i nieszablonowa. Szczegolnie ladny jest tyl ze swiatlami ala Alfa Romeo - widac reke Waltera Da Silva (ktory uprzednio zaprojektowal Alfe 156). Mimo niewielkich wymiarow auto okazuje sie wystarczajaco przestronne. Polecam jako tani i ekonomiczny srodek transportu do miasta i przede wszystkim dla kobiet, ktorym podobac powinna sie latwosc prowadzenia, niezawodnosc, intuicyjnosc i gadzety zastosowane we wnetrzu (schowki, centralny zamek automatycznie zamykajacy auto po ruszeniu, piszczyki o nie spuszczonym recznym, rezerwie paliwa, itp). To wszystko spodobac moze sie zarowno kobietom, jak i motoryzacyjnym laikom.

dodano 20.01.2004 przez

Wyglada pięknie, jeżdzi sie przyjemnie i jak dla mlodej osoby fajne autko. Teraz moze kupiłbym wersje z silnikiem 1,4 16V choc nie probowalem (okolo 1 500 zl wiecej, a ilez moze byc radosci? choc jezeli ktos stosuje sie do przepisow i jezdzi normalnie to w sam raz. Serwis nie jest mocna strona seata, ASO jest drogie a przy tym ciezko im oddzwonic. Nie spotkalem ASO dobrego w Polsce (nie chodzi tylko o seata ale i inne firmy), każde tylko szuka kasy nie oferujac satysfakcji. Dopóki bede wiec mial gwarancje jestem na nich skazany czyli przez 2 lata a potem mysle ze jakiś zaprzyjazniony mechanik sie moja Ibizka zaopiekuje. Przy kupwaniu odradzam radio firmowe, lepiej sobie kupic inne. Aby sie cos zmieniło w ASO to ptrzebne sa tam "trzesienia ziemi".