Lista ocen Seat Leon I Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW 1999-2005 (11) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~leon-ts@tlen.pl
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
SEAT Leon Top Sport 1.8T 180KM Dla mnie silnik doskonały! Pracuje cicho, znakomicie wkręca się na obroty. Doskonałe przyspieszenie już od samego startu. Nie czuję żadnej turbo-dziury. Przypieszenie praktycznie takie samo w całym przedziale obrotów. Rewelacja do szybkich startów - diesel z kolei ma lepsze przyspieszenie na wyższych obrotach (wyższy moment). Ale ja właśnie szukałem auta szybko startującego i 1.8T jest tu idealny. Czesem...
~Marcin
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Silniczek jak na VAG można powiedzieć - dawno nic im tak dobrze nie wyszło. Nic w nim sie nie dzieje oprócz padających z czasem ekogadżetów i pięta achillesowa - cewek zapłonowych. Lubi tez przy większym przebiegu wziąść olej, ale w końcu turbo jest. Ja na 10 000 dolewam ok 0,6l. Polecam bo tez przyjemnie mrurczy silnikczek i swista turbinka.
~Leo
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Silnik jest fantastyczny, nie jest może piekielnie szybką rakietą, ale 180KM w codziennym użytkowaniu jest więcej niż wystarczające. Warto pilnować poziomu oleju i płynu chłodzącego, silnik ma tendencje do minimalnego zużywania tych płynów.
~Mati93
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Chyba jedyny pozytyw w tym aucie . 6 biegow przydaje sie na trasie. Sporo możliwości odnośnie modyfikacji. Przez chwilę myślałem o chip tuningu ale po wszystkich awariach przeszło mi ...
~Adam
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Bezawaryjny oszczędny jak na tą moc, dobrze znoszący LPG, Dla wszystkich którzy chcą kupić pamietajcie o dobrym oleju podstawa i wymieniac co 10tys km. mój leon mial 358tys przebiegu i orginalne turbo
~Mibay
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Silnik pracuje cichutko na wolnych obrotach ale jak sie go podkreci na obrotach zaczyna warczec jak rasowy sportowy samochod jak dla mnie silnik jest bezawaryjny tylko nalezy dbac o turbo!!
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Niesamowity elastyczny, wciskający w fotel. W sumie mało który samochód może startować do Leona, moment obrotowy robi swoje. 90% samochodów zostaje szybko w dali.
~Mateusz
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Mocy pod dostatkiem, dobre przyśpieszenie. Wszystko zostaje w tyle.
~zibi82
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
bardzo elastyczny turbinka działa wciska w fotel niezła frajda

Usterki Seat Leon I

Seat Leon I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~gucio19
Hatchback 1.8 T 20V 180KM 132kW
Elegancko wchodzi na obroty, cichutki i dynamiczny
Seat Leon I Hatchback