Ocena kierowcy - Seat Leon II

White, 12 lat temu
Silnik 2.0 TFSI FR 200KM 147kW
Rok produkcji 2007
Seat Leon II 2.0 TFSI FR 200KM 147kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : No bajka, jak się wkręca na obroty rewelacyjny dźwięk jak na rzędową czwórkę. Miny kierowców bezcenne :) Przy tym potrafi zaskoczyć pozytywnie spalaniem. Pamiętajmy, że auto ma 200KM, samym programem można zrobić 240.
Usportowiony kompakt z pazurem, dobrze wyposażony, agresywna sylwetka wyróżniająca się z tłumu. Mój leon ma \"spokojny\" lakier, nic go nie wyróżnia poza ksenonami i oznaczeniem silnika. Brak znaczków FR - fajny sleeper ;)
Elastyczność jak w dieslu... Auto niesamowicie ciche jak na tą klasę... Ciągnie od dołu, można spokojnie wyprzedzać bez redukcji. A jak zredukujemy 6-3... Wciska w fotel.
Skrzynia dobrze zestopniowana, 6 to typowy nadbieg. Chociaż chyba lepszym wyborem dla tej mocy jest DSG. Ja nie przepadam za automatami w benzynie, lubię pomieszać biegami - tu jest b. przyjemnie. Trzeba nauczyć się odpowiednio zmieniać biegi, moc robi swoje.
Auto świetnie się trzyma jezdni, nie jest tak twarde jak FR w TDI, przynajmniej takie mam wrażenie. Jeśli nie lubisz twardych aut - FR nie jest dla Ciebie.
Przednie słupki ograniczają widoczność. Lusterka również nie należą do największych. Z drugiej strony auto nie jest duże więc łatwo je wyczuć.
Plastik fantastik... Konsola środkowa - kolor to jakaś tragedia. Na szczęście nie ma żadnych pisków i trzasków, spasowanie dobre. Nie ma problemów takich jak w poprzednich generacjach seatów - rączki drzwi były pokryte jakimś lakierem, który bardzo łatwo się zdrapywał. Tu nie ma lakieru, zwykły czarny plastik. Co do wspomnianej konsoli - można zakupić nakładki seatowskie i wtedy wygląda to atrakcyjnie.
Jak to benzyna, szybko daje ciepło do kabiny. Klima również wydajna. Na tylną kanapę nie ma nawiewu.
Nie należę do wysokich więc ciężko mi jednoznacznie ocenić. Dla mnie jest ok, mam niecałe 1,8m. Fotele przednie mają kilka regulacji, m.in. odcinka lędźwiowego na czym bardzo mi zależało. Z tyłu również wystarczająca ilość miejsca - jako minus, nie ma podłokietnika. No ale jest to auto \"usportowione\" więc nie dziwi.
Już wspominałem o tym, jak jeździmy spokojnie to praktycznie nie słychać silnika. Słychać natomiast szum powietrza itp.
Turbo żyje turbo pije. Jeśli jeździmy normalnie po mieście, spali 10-11 litrów. Jeśli pałujemy to oczywiście więcej. Najmniej mi spalił 8 litów na odcinku ok 200km, ale to nie było jakoś oszczędnie. Jechałem normalnie, częściowo z wyższymi prędkościami.
Nie oszukujmy się - elementy gorsze niż w bliźniaczym Golfie V. Z drugiej strony, mało jest GV z np. kierownicą multifunkcyjną - więc coś za coś. Dostajemy mocne auto, dobrze hamujące, z fajną stylistyką. Jakoś plastików pozostawia trochę do życzenia ale w mało którym aucie sportowym znajdziemy fantastyczne elementy.
Wymieniłem jedynie zawór odpowietrzający zbiornik paliwa. Check nie zgasł więc ASO wgrało oprogramowanie od nowa - usterka zniknęła.
Na obecną chwilę nic nie było wymieniane.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TFSI FR 200KM 147kW [l/100km]

11,2