Lista ocen Seat Toledo I (251) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 249 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Gwiazdor
Liftback 1.6 i 101KM 74kW
Strasznie długie przełożenie. Ścieżka każdego biegu za długa tak samo jak drążek do ich zmiany. Przy w bijaniu 5 smyra sie pasażera po nodze. Potężne luzy można tą gałką mieszać jak we wiadrze. Dodatkowo w moim egzemplarzu blokada zapobiegająca wbiciu wstecznego zamiast 1 nie jest do końca skuteczna i co bardziej nieobyty ze skrzynią kierowca może zwyczajnie na skrzyżowaniu ruszyć do tyłu...
~daniel
Liftback 1.6 i 101KM 74kW
po 180tyś chodzi bdb, skok lewarka i długość jest nieco dłuższy niż w nowszysch autach ale w niczym to nieprzeszkadza-zresztą można troche skrócić lewarek jak komuś przeszkadza-ale niejest to szybka sportowa skrzynia z Japońskiego miksera;), dobrze wyczuwalny włożony wsteczny(jest dużo nizej od 1-nki),szkoda ze niema 6tki było by ciszej i ekonomiczniej na szybkiej trasie
~Pawel22
Liftback 1.6 i 101KM 74kW
super pracuje ale mam mały problem ze skrzynią od strony silnika, mianowicie na łączeniu skrzyni z silnikiem zauważyłem wyciek jakiegoś płynu podobnego w dotyku do oleju czy macie jakiś problem z tym proszę o pomoc ponieważ jestem w Anglii i nie mam dostępu do dobrych mechaników jeśli możecie to napiszcie do mnie na maila BARDZO PROSZĘ mail: alaner@interia.pl
~Polecam, Patryk Stotko
Liftback 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam lekki problem z "1." "2." i wstecznym. Na "zimnym" silniku i przy redukcji z "3" trudno wchodzi dwójka, podobnie jedynka przy redukcji z dwójki. Wsteczny natomiast przy gorącym silniku ma problem, że nie chce po prostu "wbić". Ogólnie jest w porządku.
~WS
Liftback 1.9 TDI 110KM 81kW
Biegi (po rozgrzaniu) można zmieniać jednym palcem. Czasami jedynka nie chce wejść więc cofam na dwójkę i płynnie wbijam, ale ogólnie bardzo dobrze. Teraz jeżdże Toledo III generacji i żona śmieje się, że w starym lepiej swobodniej wchodziły biegi (za wyjątkiem I-ki).
~ANIOŁ
Liftback 1.9 TDI 110KM 81kW
Czasami istnieje problem wrzucenia wstecznego. Reszta wchodzi płynnie. Jeśli jakiś bieg nie wchodzi pewnie naprawa nie nastręcza zazwyczaj kłopotów. W wersji 110 KM trzeba uważać przy szybkim ruszaniu bo 2 ma kopa jak 1 i lubi zerwać :-)
~Dan
Liftback 1.9 TDI 110KM 81kW
długie przełożenia, dobre na trase- w mieście niebardzo,biegi wchodzą lekko i precyzyjnie, troche długi drążek jak na dzisiejsze standardy ale wcale mi to nieprzeszkadza, niejestem też zwolennikiem wciskanego do przodu wstecznego, ale można sie przezwyczaić
~radek830@onet.eu
Liftback 1.9 TDI 90KM 66kW
skrzynia całkiem niezła. jak kupiłem go było bardzo dobrze żadnych pomyłek w czasie zmiany biegów, po prawie 100 tysiącach jakie nim zrobiłem zaczynają zgrzytać nie wchodzić jak potrzeba ale ogólnie źle nie jest :)
~Tomasz,
Liftback 2.0 i 115KM 85kW
Wszystko w porządku, tylko V bieg mógłby być wyżej przesunięty, co prawda w można na nim jechać bez problemu 65km/h ale za to przy wyższych prędkościach silnik się wkręca na dość duże obroty 160km/h = ~4500obr/min. Mogłoby być mniej
~MINOS
Liftback 1.6 MPi 100KM 74kW
W MOIM TOLEDO SKRZYNIA PRACUJE DOSYĆ PRECYZYJNIE JEDYNIE PRZY NISKICH TEMPERATURACH OPORNIRE DZIAŁA PIERWSZY I WSTECZNY BIEG,ALE PODOBNO TO CHARAKTERYSTYCHNE DLA TEGO MODELU-OPINIA MOJEGO SERWISU