Ocena kierowcy - Seat Toledo II

Mario, 15 lat temu
Rok produkcji 2001
Seat Toledo II 1.4 75KM 55kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik zdecydowanie. 1.4 16V z lpg w moim egzemplarzu daje rade,do dziś mnie zaskakuje swoją dynamiką a ma tylko 75koni.A jezdziłem wieloma autami np. Saab 9-3 2.0 136koni Subaru Forester 2.0 Sturbo 177koni. Jest super poza bolączką o której wspomnialem.Ale moze mi sie uda tego pozbyć.
Lubie ten samochód:) Bardzo jestem zaskoczony jak i moi znajomi dynamiką tak w sumie słabego silnika. Ale poprzedni właścicel jezdził dynamicznie moze dlatego tak jest. Znajomy ma Mondeo z 2003 1.8 110koni i był pod wrazeniem mojego 1.4. Tak prawde mowiąc nie chcialem go kupic z tym silnikiem lecz po jeszdzie próbnej zmieniłem zdanie i mam :)
Jeśli chodzi o dynamike jak na 75 kucy jestem bardzo zadowolony. Spod świateł na wale międzyszyńskim jestem pierwszy:) W trasie cechuje sie bardzo dobrą dynamiką. Jeśli codzi o kulture pracy to masakra:/ Od kąd go kupiłem nierówno pracuje na niskich obrotach:/Teraz gaśnie przy dojeżdżaniu do świateł, przepustnice czyściłem 3 razy w ciągu tygodnia i nic.
Precyzujna lecz czasem zgrzyta drugi bieg
Super!! Bardzo dobrze trzyma sie drogi. Nie stuka nie puka a ma 145tys i nic nie bylo robione.
kiepska. Chociaz mozna sie przyzwyczaic
Bez zastrzeżeń
w zime szybko sie nagrzewa.
Dla mnie w sam raz.
Mogło by być lepiej
10 litrów gazu w mieście w trasie około 8.5 ale samochod ma przez caly czas obciążenie bagażem. i w mieście nie potrafie zejść niżej ale auto troche wazy. Bez obciążenia w trasie raz mi spalił 6.5 przy jezdzie z gazem w podłodze z resztą zawsze cisne w podłoge ale nigdy nie przekraczam 5tys obrotów:)
zaplacilem za nie go sporo ale dostalem w zamian bardzo zadbany samochod. Nic sie nie zepsuło takiego co uniemozliwia jazde. NIE POLECAM SERWISU SEATA!!! Zdzieraja kase i sa malo kompetetni.
Problem z gasnącym silnikiem lecz po dokładnym wyczyszczeniu przepustnicy na ciepłym silniku jest ok tylko gorzej jak nie ma temperatury. Nie moge sie tego pozbyć a obawiam sie ze moze byc to kosztowne. Raz wymieniony podnośnik szyby i pompa paliwa. Ale to raczej proste w naprawie, z reszta pompe sam wymieniłem.auto jak kupiłem miało ponad 4 lata wiec raczej wporzo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 75KM 55kW [l/100km]

Usterki Seat Toledo II