Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Seat Toledo II - Oceń swoje auto

lista silników Seat Toledo II

Oceny Seat Toledo II

4% lepiej niż w segmencie Niższa klasa średnia (4,06)

dodano 13.01.2011 16:17:58 przez

Mam Toledko 2002r.1,9 TDI 110KM od 5 lat i jestem z niego bardzo zadowolony.Autko jak na razie sprawuje się super (115000km),jest ekonomiczne 4-6l./100km.wypas pełny,kufer 500l.komfort jazdy,wygląd wewnętrzny i zewn.ale chciałem go zmienić na coś młodszego.Wybór był trudny(widział mi się:ford s-max i nowe mondeo,audi a(s)4,merc b-klas,passat b6)padło na passata 2.0 tdi oczywiście combi.Po roku poszukiwań znalazłem takiego jak chciałem(navi,chromy,bluetooth,welur,pamięć foteli,nagłośnienie dynaaudio,gniazdo 220v,sterow.w kierownicy,kolor),ale to nie to czego oczekiwałem.Byłem i jestem zawiedziony podejściem do klijenta FIRMY jaką jest VW.1 Jakość wykończenia(tandetne plastiki,trzeszczenia).2 Wyposażenie standardowe(gumowa kierownica!!!wstyd!!!dopłata do wszystkiego nawet w wersji Hadlain,miejsce na parasol jest i jak chcesz -PŁAĆ!!! ).3 Gdzie Polskie menu w komp.i navi.(jest rok 2011 nadal brak)mają nas gdzieś!!!.4 Toledko prowadzi się lepiej,dużo mniej pali(na trasie 4l.),ma mniejszą turbo dziurę i koszty utrzymania, ogólnie jest lepiej wykończone i na razie bezawaryjne.Passata po roku sprzedałem ,a toledko mi służy dalej.Porównując jeszcze toledko 2 i golfa 4 w standardzie. Toledko-radio 8 głośników,klamki w kolorze,3 zagłówki z tyłu,elektryka szyb,central,kierownica trójramienna.Golf-radia brak,klamki czarne, zagłówki z tyłu brak(TO JEST BESPIECZEŃSTWO),centralny zamek brak,chcesz kierownice trójramienną-płać,wnętrze bezpłciowe .Ergonomia w golfie i passacie b5 sterowanie szyb i lusterek (kto to tak umieścił!!!)MOGĘ TAK W NIESKOŃCZONOŚĆ.Uważam że VW jest dla troszeczkę dla ułomnych i zboczonych ludzi.

dodano 23.10.2012 18:57:58 przez

Samochód ma 12 lat ja osobiście przejechałem nim prawie 90 tyś kilometrów znam go całego, wiem kiedy coś go boli coś go dręczy ,a kiedy jest wesoły i ma dobry humor. Da się lubić ten samochód . Nie jest tak ładny może jak Leon ale dzieki temu że jest mniej popularny można znaleźć bardziej zadbany egzemplarz. W miare wygodny i cichy w środku , nie ma problemu z częściami bo to VW albo Audi jak kto woli. Chciałem zmienić na nowszy model ale się wstrzymam narazie bo po co zmieniac ten samochód skoro z tym silnikiem wiem że będe jeździł jeszcze przez następne 300 tyś km . Bardzo dobry samochód polecam każdemu kto nie jest wybredny i wrażliwy na opinie Polaków że 1.9 TDI to oklepany silnik z przebiegami milon km kazdy i każdy wieśniak w swojej stodole musi ma takie coś. Niektórzy poprostu potrzebują oszczednie i dynamicznie przemieszczać sie przez miasta i autostrady i nie wymagaja od auta kosmicznej technologii i 500km pod maską , kogo stać niech kupi sobie BMW 530d GT i będzie w porządku. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony z tego samochodu nigdy nie jechał n a lawecie bo za miastem mu wtryski padły albo elektronika zwariowała czy cuś. Odemnie dostaje największą note bo od samochodu wymaga się nie tylko żeby ładnie wygłądał ale żeby też spełniał swoją funkcje , a Toledo wywiązuje się z tego ponadprzeciętnie i egzemplarze nawet dzisiaj z pierwszych lat produkcji przejada jeszce wiele wiele kilometrów pod warunkiem że czasem o niego zadbamy

dodano 27.06.2011 15:11:33 przez

Toledo moc 150 km i moment 320nm :D a przy tym w dieslu BAJKA :) Uzytkuje to auto od 2 lat i jestem bardzo zadowolony... niskie spalanie przy "normalnej" jezdzie a jak trzeba cos wyprzedzic jest wystarczajacy zapas mocy. do najwiekszych plusow trzeba zaliczyc 6 biegowa skrzynie biegow ktora w trasie sprawdza sie doskonale 140 km/h na 6 biegu obrotomierz na poziomie ok 2 tys obrotow co owocuje rewelacyjnym spalaniem... nie katujac go w trasie jestem w stanie zejsc do spalania na poziomie 5,5 l bardzo dobre przyspieszenie daje ogromna frajde z jazdy... i miny "kolegow" w stuningowanych hondach zostajacych daleko z tylu :D Przez 2 lata uzytkowania zmienilem jedna koncowke drazka ( a trzeba dodac ze na codzien auto jezdzi po Poznaniu wiec tory tramwajowe itd.) tarcze klocki olej i filtry czyli to co sie zuzywa.... Jesli chodzi o minusy napewno strasznie nisko polozony silnik... czasem juz na koleinach potrafie szorowac oslona a i zdarza mi sie ja urawac... plastikowe raczki drzwi ktore sa strasznie podatne na ryski zadrapania itd wyglada to nie zbyt ladnie... w moim egzemplarzu mialem problem z dolotem turbiny ktory potrafil czasami wystrzelic w najslabszym punkcie i auto tracilo moc... ale mechanik zrobil mocniejsze laczenia i jest ok :) podsumowujac auto godne polecenia zdecydowanie :)

dodano 19.01.2012 11:35:47 przez

Posiadam autko od roku, jeździłem po różnych drogach, jazda dookoła domu miasto/wieś spalanie oscyluje się na poziomie 5,4 l. Jazda Polska- Niemcy 4 osoby i bagaż 1050km zależy od stylu jazdy jazda ciągła 140km/h spalanie 5,6l to auto pali mało do 3tys obrotów.Ta sama trasa i pilne dotarcie do domu jazda 160-210km/h Spalanie wzrosło do 7,2l. Ogólnie jestem bardzo zadowolony jeśli chodzi o spalanie ON. Oczywiście należy pamiętać o ,,łagodne,, obchodzenie się z dieslem czyli nie kręcić go na zimnym silniku czy też nie gaszenie od razu po długiej lub żwawej jeździe i oczywiście regularną wymianę płynów i filtrów Wystarczy kilka podstawowych zasad a ten silnik 110 konny może przejechać tysiące kilometrów bez większych napraw.Jedyny minus troche mało miejsca w środku dla podróżujących na tylnej kanapie ale za to super duzy bagażnik a niestety małym wlocie załadunkowym ale to w końcu sedan a nie combi.Podstawowe nagłośnienie jest przyzwoite 8 głośników i oryginalne radio ze zmieniarką.Ogólnie auto godne polecenia dla osoby która ceni ekonomiczność a kiedy trzeba pojechać szybciej to także jest czym

dodano 10.03.2010 14:47:35 przez

Jak na samochód tej klasy który powstał na płycie podłogowej Golfa IV z czego Seat jest 100 razy ładniejszy, bardzo przyzwoicie,samochód jest wygodny mój ma ala kubełki z przodu wiec na zakretach siedze pewnie, sprowadziłem go z holandii w Styczniu 2009 obawiając sie kłopotów z zawieszeniem poniewaz samochód z dróg równych jak stół przyjechał na przysłowiowy poligon ale jak dotad jest ok i na przeglądzie wyszlo mi ze na 2 lata mam spokój:)oprócz tych gum na wahaczach, mój samochód ma stosunkowo mały przebieg myśle że jest realny, z raci że silnik jeździ na pełnym syntetyku Mobila a mała turbinka dmucha jak głupia i samochód nie kopci, mysle ze bedzie bezawaryjna eksploatacja, z tym silnikiem zalecam dbałosc o turbo tj.na zimnym silniku nie katować max do 2 tyś. obrotów a po dynamicznej jeździe odczekać 2 minuty i mozna wyłączyc silnik, i pilnowac oleju nie sa to zbyt duze wymagania a odpłaca sie wysoka bezawaryjnościa i spokojnie przespana nocą z myślą ze rano somochód na 100% odpali i dojedziemy tam gdzie chcemy. seat wyrobił sobie u mnie opinie lepsza niz mercedes.

dodano 28.04.2009 08:49:58 przez

Samochód wręcz idealny, doskonały stosunek ceny do jakości, za passata który w zasadzie niczym nieodbiega seatowi musimy zapłacić ok 10tys zł wiecej, silnik TDI 150KM to doskonała jednostka, niemal identyczna jak ta stosowana w passacie b5 fl 130KM rózni sie tylko turbosprężarką i IC, na 155 tys zmianiłem tylko rozrzad i na bierzaco zmieniam oleje, nie ma mowy o problemach z dwumasem sprzegłem czy skrzynią biegów, samochod jest dość mocny, zasilany PD potrafi przy normlanej jeździe miejskiej spalać do 5 litró ON, moim zdaniem to genialne rozwiązanie dla ludzi chcacych kupić coś nie przesadzonego cenowo, nie rzucającego sie w oczy złodziejom i przede wszystkim taniego w utrzymaniu, do tej pory jeździlem 100 konną ibiza która spalała tyle samo w cyklu miejskim z to na trasie więcej bo czuła górki kiedy sie jechało z 4-ro osobową rodzina na pokładzie, toledo zaś dysponujc szustym biegiem przy przejazdach w trasie z predkościami rzedu 140 km/h spala w granicach 5 litrów, ibiza przy tych predkosciach paliła lekko ponad 6 litrów. Szczerze polecam ten samochód.

dodano 12.05.2008 15:41:05 przez

Mimo twardego zawieszenia i słabego wyciszenia kabiny, b. duża przyjemność z jady. Elegancka i ponadczasowa sylwetka. Stonowany i sportowy kokpit, bez zbędnych ozdobników (zwłaszcza modnych teraz malowanych sreberek). Mimo (na początku eksploatacji) dużej liczby drobnych usterek (Hiszpanie chyba uczyli się dopiero montażu...), auto oceniam b. dobrze pod kątem bezawaryjności. Jest jak dobre wino, im starsze, tym bardziej się je docenia... Silnik nie najoszędniejszy, ale robi ładne "rrrrrr..." i sprawdza się doskonale na trasie. Wersja Signo ma (jak na owe czasy) bardzo bogate wyposażenie. System audio więcej niż dobry (zwłaszcza, że fabryczny). Cofanie na zasadzie "w imię Ojca i Syna...", przydałyby się czujniki... Materiały całkiem solidne, zwłaszcza miękki kokpit, którego nie uświadczysz w nowym modelu (za są to trzeszczące uchywty w drzwiach). Fotele b. dobre, jak to u Niemców. I najważniejsze - czerwone podświetlenie wskaźników! (niech każdy sobie gada, co chce, dla mnie najbardziej eleganckie i wcale nie razi...) :)

dodano 24.08.2010 14:14:22 przez

Samochód prawie idealny, bo nie ma na świecie ideałów :) . Świetnie wyglądający (po 12 latach od premiery), bogato wyposażony (wersja Singo ma: automatyczną klimatyzację, 4x el. szyby, el. lusterka, 2x podłokietnik, welurową tapicerkę, fotel kierowcy regulowany na wysokość, 8 głośników, roletę tylnej szyby i alufelgi. Do pełni szczęścia brakuje skórzanej tapicerki, tempomatu, el. foteli i tempomatu - te el. były w Signo za dopłatą, w wersji Sport seryjnie). Jest niezawodny, ma duży bagażnik (zawiasy nie wnikają do wnętrza, bo klapa jest na teleskopy, szkoda, że nie było wersji kombi). Pali śmiesznie małe ilości paliwa. Jest super. Gdyby tylko trafiła się okazja, to kupiłbym jeszcze raz tą generację Toledo - jednak wersję 1.9TDI o mocy 150KM, w najbogatszej wersji Top Sport, ze skórą, tempomatem, alufelgami 17' zmieniarką CD i tempomatem, z roku 2004.

dodano 25.04.2014 15:24:42 przez

Wybrałem Toledo ponieważ bardzo podoba mi się jego stylistyka, bazuje na Volkswagenie więc nie ma problemu z częściami czy awaryjnością. Oczywiście czasami jakiś drobiazg wyskoczy ale na auto zawsze można liczyć. Posiadam wersję Sport więc ma bardzo wygodne i dobrze wyprofilowane fotele szczególnie przydatne w ostrych zakrętach. auto trzyma się drogi jak przyklejone dzięki sztywnemu zawieszeniu i 16 calowych felgach. Niestety jazda po dziurawych ulicach Warszawy daje się odczuć w zawieszeniu. Samochód posiada klimatyzację manualną, ABS, kontrolę trakcji, 4 poduchy i elektryczne szyby z przodu. Tolek jest tylko kompaktem więc nie jest za duży w środku ale dla rodziny z małymi dziećmi jest w sam raz. Co do spalania jak ktoś to kiedyś powiedział - jak ma jeździć spalić musi - 8l PB i ok. 10l LPG Śmiało mogę polecić to auto:)

dodano 23.03.2004 13:53:44 przez

Autko oceniam ogólnie jako bardzo dobrą propozycję i alternatywę dla nudnych aut niemieckich. Jest dobrze wykonane, o ładnej sylwetce i niezawodne. Zgadzam się z jednym z oceniających, iż na serwis nie można liczyć. Niekompetencja, brak rzeczowych informacji itp. Do tego jeszcze te olbrzymie ceny wyposażenia dodatkowego dla aut używanych. Skąd np. 30.000 zł za nawigację !!! To jakaś bzdura. Ponadto brak dostępu do wyposażenia typu lampy Xenonowe - w tej klasie !? Wracając do serwisu gorąco polecam te umiejscowione w mniejszych miastach jak Słupsk - auto zawsze prawidłowo serwisowane, umyte, odkurzone, silnik umyty, cena niższa niż... itd. Zdecydowanie odradzam Trójmiejskiego przedstawiciela - drogo, jak wspomniałem niekompetentnie i niemiło, no chyb, że chodzi o zakup nowego wozu.

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Demonstracyjny Mitsubishi Lancer 1,8 140KM Sportback Invite

Rocznik: 2014. Przebieg: 200 km. Silnik: 1.8 140KM, benzynowy.

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Demonstracyjny Hyundai i30 CLASSIC PLUS

Rocznik: 2014. Przebieg: 1 000 km. Silnik: 1.4 100KM, benzynowy.

Kierowcy, którzy oglądali Seat Toledo, oglądali także

Dowiedz się więcej o Seat Toledo

Przeczytaj o Seat Toledo

Seat Toledo - powrót do korzeni
Seat Toledo - powrót do korzeni Po chłodnym przyjęciu trzeciej generacji Seata Toledo mogło się wydawać, że ta nazwa zniknie w odmętach motoryzacyjnej historii. Tak się jednak nie stało i rok temu zaprezentowano stonowanego liftbacka.

Seat Toledo - zobacz filmy

Seat Toledo Style 1.4 TSI, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Toledo Style 1.4 TSI, 2013 - wideotest AutoCentrum.pl Auta budżetowe są dobre, bo są dobre i tanie... Do czasu, aż nie popsujesz tego przy zakupie zamówieniem zbyt wielu dodatków, cena których sprawi, że auto już takie tanie nie będzie. A budżetowe pozostanie zawsze - tak przynajmniej stwierdziliśmy, przyglądając się testowemu Toledo...

Seat Toledo II 450