Ocena kierowcy - Seat Toledo II

kondziu46, 6 lat temu
Silnik 1.6 16V 105KM 77kW
Rok produkcji 2001
Seat Toledo II 1.6 16V 105KM 77kW 1999-2004 - Oceń swoje auto
Inne : Chyba nic mnie nie zaskoczyło..
Witam. Samochód posiadam od 3 lat. Moje toledo w wersji Stella (srebne wstawki, klimatronic, tylnia roleta) sprowadziłem z NL z instalacją gazową. W tym czasie przejechałem prawie 15tys km- głownie po mieście (80tys mieszkańców) w większości krótkie odcinki po 5 km. Cóż można powiedzieć. Samochód do przemieszczania się z punktu A do punktu B. Bez żadnych rewelacji ani udogodnień. Jak to w grupie VAG. Nie jestem fanem niemieckiej technologii.. Jak dla mnie mało komfortowy i słabo wyciszony przy przepisowych prędkościach. Zawieszenie dość twardawe na naszych drogach, poprzeczne nierówności dają o sobie znać. Ogólnie jestem zadowolony lecz czegoś brakuje temu autku. Samochod przeznaczony dla młodej bądz starszej osoby potrzebującego auta bez tzw.wodotrysków. Teraz poszukam czegoś wygodniejszego i w kombi.
Lubi wysokie obroty, ale coś brakuje mu. 105 km to za mało troszkę..
Bez rewelacji, za krótkie przełożenia, szkoda tylko ze 5 biegowa, 6 bieg napewno by się przydał.
Mogłoby być lepiej.
Przez przednią szybę ok, tylna to już katorga.. i słupki tylne które zasłaniają co nieco.
troszkę za mało schowków, w tylnych drzwiach jakby były jakieś kieszonki byłoby wzglednie.
Ogrzewanie działa dobrze. Zimą dość szybko odmraża szyby, brakuje podrzewanych lusterek.
troszkę brakuje miejsca z przodu i z tylu.
Wyciszenie w prędkościach miastowych ok. Ale w trasie troszkę za głośno..
Koszty utrzymania na przywoitym poziomie. Ceny zamienników nie są wygórowane.
Z drobnych usterek hmm...nie mogę sobie poradzić z wodą dostającą się pod fotel pasażera z przodu. Niestety to jest wada fabryczna , próbowałem wszystkiego co na forach jest dostępne ale nic nie pomaga. Musiałem jeszcze wymienić mechanizm odpowiadający za zamykanie i otwieranie bagażnika. Silniczek sie zatarł , wymiana prosta i cena 40zł.
Z poważnych usterek to siadła pompa paliwa, pomogła laweta i zatarły się szczotki w alternatorze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 105KM 77kW [l/100km]

9,2