Ocena kierowcy - Seat Toledo III

Andys04, 15 lat temu
Silnik 2.0 TDI 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Seat Toledo III 2.0 TDI 140KM 103kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : niesamowita moc. jeśłi mogę dodać to również układ jezdny;)
Rewelacyjne osiągi. Spalanie na poziomie akceptowalnym dla tej mocy (ostrożna jazda 5,5 przeciętnie 5,8-6,2; dynamicznie 8 ;-)) Troszkę zbyt słabe wyciszenie silnika - szczegółnie przy wysokich prędkościach - może to wrażenie byłego benzynowca, gazownika -one są z klucza cichsze;). Ja jednak się do tego przywyczaiłem. Ten niedostatek rekompensują osiągi.
6 biegowy manual sprawuje sie doskonale. Lepszy jest podobno tylko DSG ale ja i tak jestem zadowolony.
Świetnie trzyma się drogi w zakrętach. Gdyby nie fakt że po polskich drogach jazda tym, stosunkowo twardo zawieszonym, autem bywa niekiedy męcząca dąłbym 5. Z drugiej strony trudno wymagac od SEATA żeby przygotowywał specjalne zawieszenie na POlskę;)
Tylko przeciętnie. Ci kótrzy jeździli wiedzą o co chodzi - mała widocznośc do przodu, na boki (szerokie słupki) i tylna szyba z malucha ale mam czujniki parkowania.
Wszytko na swoim miejscu. Masa schowków (mam w fotelach oraz podwójną podłoge bagażnika - polecam).
świetnie rozwiązana wentylacja. Praktyczny pomysł z uruchamianiem nawiewu na przednią szybe jednym przyciskiem (odrazu dmuchawa pracuje na max)
oooooooogromne auto. Przód i tył duuuuużo miejsca po bokach i d góry również. Mój model ma dodatkowo przesuwaną tylną kanapę - naprawdę niekedy się przydaje - kiedy jestzamontowany jeden fotelik wystarczy pozostałą część przesunąć trochę do przodu, żeby pozostali pazażerowie z tyłu nie siedzieli ściśnięci (fotelik ma jednak szerokość)
jak pisałem o silniku. ale generalnie nie jest źle
jestem bardzo zadowolony. Kupując diesla chciłem żeby koszty nie odbiegały dratycznie od gazu. Jest troszkę drożej ale to również kwestia ceny paliwa. Przy obecnym poziomie cen jest ok. Powiem tak jeźdzę tym autem codziennie do pracy. Miesięcznie pokonuję ok 2500 km. Średnie spalanie przy ostrożnej jeździe (100 km/h) wynosi ok.5,5l/100 km. - moja dzienna trasa to własnie 100 km (2/3 trasa; 1/3 miasto - wieć można to spalanie uznać za średnie) ale jak się jezie dynamicznie i zdużą prędkością to potrafi spalić średnio 8. Przy obecnej cenie ON i ostrożenej jezie koszt przejechania 100 km to tylko ok. 17 zł. Mając na uwadze wielkość silnika nie wiem czy jakikolwiek gazownik jest dużo tańszy.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI 140KM 103kW [l/100km]

6,1