Lista ocen Skoda Fabia I Hatchback (653) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 787 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Uważam, że piaty bieg jest źle dobrany do tego silnika ponieważ przy prędkosci 120 km/h mamy ponad 3500 obr/min i jazda staje się mało ekonomiczna. Powinien być wprowadzony dodatkowy bieg lub lepiej dobrana predkość do obrotów na piątym biegu. Generalnie z tym silnikiem mamy dużą elestyczność jazdy na biegu II, III i IV - oczywiście kosztem ekonomiki jazdy. Występują niekedy trudności z wbijaniem wstecznego biegu - ale jest to problem nie...
~ScupiDu
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Bardzo precyzyjna i gładko chodząca. Jedyny problem to wsteczny - pierwsze dwa lata było OK. Potem zaczął się zacinać - zwykle w najmniej oczekiwanym momencie kiedy trzeba szybko wycofać. Mimo zgłoszenia przy przeglądzie w serwisie w Piotrkowie Trybunalskim wada ta nadal występuje (było lepiej ale tylko 6 miesięcy po przeglądzie - potem znowu wszystko wróciło do sytuacji sprzed przeglądu)
~MARCIN
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Dokladne drogi prowadzenia, lekkosc pracy (innowacyjny system cięgien), krótki ergonomiczny lewarek - w zasadzie same plusy. Caly obraz psuje jednak fakt, iż sprzeglo jest trdne do wyczucia i czasami zdarza się że "odpuszcza" zdecydowanie szybciej niz nasza ręka jest w stanie przerzucić bieg. Atutem jest bardzo lekkie prowadzenie pedalu sprzegla.
~Adam
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Co tu dużo pisać - nic dodać, nic ująć. Skrzynia biegów bardzo prostej konstrukcji jeździ w większości małych benzyn grupy VW. Cicha praca, przełożenia dobrze dobrane, zapinanie wyższych biegów jak i redukcje przebiegają raczej bezproblemowo choć czasem potrafi się \"przyhaczyć\" podczas wrzucania wstecznego albo jedynki.
~J_Leon
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
Żadnych problemów ze skrzynią nie miałem. Jedynie przy 125'000 poszło sprzęgło...w firmie jeżdzi kilka fabii i w dwóch innych przy kilkunastu tysiącach też wymieniano sprzęgła.1 nie wskakuje czasami za dobrze - trzeba poprawiać. Jak się ją wrzuci nie do końca, potrafi wyskoczyć do połowy i zgrzyta wtedy przeraźliwie...
~mały
Hatchback 2.0 115KM 85kW
mało precyzyjna, wg.mnie dno byłem trzy razy z tym w serwisie niewiedzom jak sobie z tym poradzić, kiedzyś czytałem w auto świecie jak się jakiś nasz rajdowiec wypowiadał odmiennie że jest super precyzyjna itd. chyba mu wg. mnie podmienili żeby nie wyjść na iditów, sprawdzałem u znajomych ,mają te same problemy.
~Pancio Pinczera
Hatchback 1.4 68KM 50kW
Bardzo mocny punkt Fabii I. Krótkie skoki lewarka, bardzo precyzyjnie się prowadzi. Sporadycznie haczy I bieg, ale wystarczy lekko \"bujnąć\" się w fotelu i po problemie;) Generalnie jednak zmiana biegów w tym modelu to sama przyjemność. Mały drążek fajnie leży w dłoni, trochę jak joystick w samolocie:)
~Michał M
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
czasmai haczy przy zmienianiu na 2 i tak ze 2 razy nie moglem wlaczyć wstecnego ale ogolnuie jest super ..bardzo podobaja mi się krotkie skoki dżwigni i jej precyzja...mialem okazję pojeździć czyms duzo droższym a mianowicie fordem galaxy tam skrzynia dziala bardzo podobnie ale ma zdecydowanie dł
~paweł
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Jak auto się kula przekładnia jest idealna, wchodzi jak w masło i bardzo szybko, może gorzej na 3 biegu. Przy 32000km po jeździe mojej drugiej połowy pekł synchronizator 3 biegu- naprawa u "rzemieślnika" 300 zł. (nie jeździła 3 lata):)) Wsteczny wchodzi gorzej - czasami wciśnie się 1 bieg.

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Purch.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Super, biegi wskakują z lekkim kliknięciem, b. precyzyjnie, jedyne zastrzeżenie to czasami problem z właczeniem wstecznego, trzeba wtedy jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i po problemie. Zdarza się też, ale naprawdę rzadko, że haczy jedynka.
Skoda Fabia I Hatchback