Lista ocen Skoda Fabia I Hatchback (549) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 891 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~orfeusz
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Przy ok 2000 obr jest cicho i przyjemnie (spokojna jazda po mieście). Jeśli chcemy pojechać dynamiczniej lub poza miastem, przy 2000-3000 obr robi się głośniej, ale bez przesady - nadal jest miło. Jeśli udamy się na autostradę lub zaczniemy wyprzedzać to obroty 3000-4000 narobią już odrobinę hałasu wewnątrz, co mimo wszystko nie uniemożliwia komfortowego podróżowania - głośniej trzeba nastawić radio. Trzeszczące plastyki o których piszą inni -...
~Purch.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wyciszenie jest takie sobie, silnik nie dokucza, gdyż sam z siebie jest cichy, ale już odgłosy zawieszenia nie są wyciszone prawie wcale, malutki kamyczek wpadający w nadkole czyni dużo hałasu w środku samochodu. Z drugiej strony może w tej klasie aut trudno więcej wymagać. Głośne fabryczne opony, ale to inny temat (patrz jakość/cena). Po zmianie opon na inne jest cicho.
~slavo; slavovw@o2.pl
Hatchback 1.4 68KM 50kW
cichy jest naprawdę.... ale kiedy stoi w garażu. do 100km/h jest w miarę później podgłaśniam radio żeby coś słyszeć. niestety nie rozkoszuje się dxwiękiem silnika bo nie ma czym, wolę już w radio posłuchać ojca dyrektora ale wtedy wyłączam radio i niestety słysze jak ta komunistyczna machina czsu z mozołem pokonuje kolejne kreseczki na prędkościomierzu.
~AndrzejW_70
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Powyżej 120km/h dochodzą do kabiny nieprzyjemne i uciązliwe dzwięki ,jeżeli dołożyć do tego otwarcie prawego okna pasażera siedzącego na tylnej kanapie to dzwięki dochodzące z zewnątrz sa nie do wytrzymania , na moje pytanie w serwisie dlaczego tak sie dzieje ; panowie wzruszyli ramionami i udzielili mi odpowiedzie w stylu: - ten typ tak ma
~Grooby
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Mogłoby być lepiej, co prawda na postoju praktycznie nie słychać silnika, ale powyżej 120km/h silnik pracuje dość głośno, zaczyna świstać w przednich szybach. Jak wjadę na kostkę brukową zaczyna coś strasznie dudnić, ostatnio jeden fotel zaczął delikatnie skrzypieć. Chyba niedługo trzeba będzie zajechać do serwisu i pomarudzić na ten temat.
~KamilD
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jestem niesamowicie zaskoczony wyciszeniem auta, które jest miejską Skodą - spodziewałem się szumów i wycia, tymczasem dopiero przy 90 km/h daje o sobie znać wiatr, ale raczej nikt od auta miejskiego nie oczekuje ciszy jak w Lexusie. Powiem więcej - jest ciszej niż w mojej Hondzie Accord, która jest dwa segmenty wyżej.
~ScupiDu
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Jak wspomniałem na początku - do 3000 cicho. Powyżej okropny a do tego głośny skowyt młynka do kawy, pralki, miksera lub innego przyrządu kuchennego pracującego na wysokich obrotach. Powyżej 110 dość odczuwalny głośny szum powietrza opływającego nadwozie - chyba z uszczelkami mogłoby być lepiej.
~Sł@wcio.
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Stosunkowo cicho. Uwaga na lekko otwarte szyby z tylu! Przy duzej predkosci efekty dzwiekowe przyprawiajace o zawal serca. Pierwszy raz o tym nie wiedzialem i przezylem horror wracajac z trasy do domu (lezalem kilka razy pod samochodem probujac ustalic co sie urywa, czy nie mam kapcia). :o)
~Tomek
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Przy wiekszych prędkościach pojawia się głośny szum owiewającego powietrza. Niestety wystąpiły również problemy z doszczelnieniem drzwi, przez które wkrada się dodadkowy świst. Dynamiczny silnik ma jedną wadę - Fabia nie jest dostatecznie wygłuszona, by przy niskich obrotach zapomnieć że jedzie się dieslem.

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~stodal
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
TDI, 3-cyl nie ma szans by było cicho. O ile w dużym ruchu miejskim jakoś to nie przeszkadza, jeszcze przy włączonym radyjku tak już trasie daję się odczuć hałas jednostki. Powyżej 130km/h zaczyna robić się nieznośnie głośno, a przy 180km/h nie słychać nawet własnych myśli.
Skoda Fabia I Hatchback