Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

st, 18 lat temu
Silnik 1.2 i 54KM 40kW
Rok produkcji 2003
Skoda Fabia I Hatchback 1.2 i 54KM 40kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
W sumie samochód był kupowany dla handlowca ale w końcu przyszło mi nim jeździć. Gdybym go kupował dziś to na pewno dokupił był klimę i ew. zastanowił bym się nad wersją z silnikiem diesla, choć z drugiej strony to przy mojej jeździe rzędu ok. 10-15 tys. km rocznie nie jest to chyba do końca opłacalne (uwzględniając koszty ubezpieczenia).
OK, odczuwalny brak mocy powyżej 120 km/h przy wyprzedzaniu na trasie, dość anemiczny poniżej 2500 i powyżej 5000 obr/min
czasami wsteczny (2-3 razy do roku) po parkowaniu "pod górkę" nie chciał wskoczyć za pierwszym razem
OK - dość komfortowy jak na mały samochód ale widać różnicę już z np. Toyotą Corollą
trochę przeszkadza mi lewy przedni słupek - szczególnie przy skręcaniu w lewo
wszystko jest "pod ręką"
ogrzewanie działa bardzo skutecznie przez cały rok, latem samochód bardzo się nagrzewa w środku (samochód jest czarny, plastiki czarno-szare) a niestety nie mam klimy
jeżdżę zazwyczaj samm więc nic mi do szczęścia więcej nie potrzeba
przy ruszaniu i powyżej 4000 obr/min słychać silnik
średnio ok 7-7,5 l/100 km, niewielkie róznice w spalaniu pomiędzy latem i zimą (w stosunku do innych małych samochodów, np. mój Fiat CC 900 zimą pali więcej od Skody)
wszysto OK, samochódmógłby być tylko trochę tańszy w zakupie (kosztował ok. 40,5 tys. zł)
po przejechaniu 26.000 km (oprócz wymiany oleju i filtrów po 15.000 km) była tylko wymieniana szyba przednia, która pękła po ok. 5.000 km (nie wiem czy sam się do tego nie przyczyniłem skrobaniem zimą szyby), obecnie zauważyłem iż pas bezpieczeństwa kierowcy trochę anemicznie się zwija
brak
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I Hatchback 1.2 i 54KM 40kW