Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

pechowiec, 20 lat temu
Rok produkcji 2002
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
W zasadzie samochód sprawował się dobrze, do momentu pierwszej wizyty w ASO, wówczas powoli zaczął szwankować silnik, zawieszenie i układ kierowniczy. Uważam, że samochód jest dobrze skonstruowany, niestety w ASO spotyka się czasami wadliwy sprzęt diagnostyczny(to sugestia jednego "życzliwego", aczkolwiek bojącego się o utratę pracy pracownika), a przede wszystkim nie wyuczoną załogę (mechanik po licznych jego błędach, które udowodniłem mu sam - jestem technikiem, chociaż laikiem w dziedzinie samochodów, udało mi się dowiedzieć, że certyfikat wywieszony w salonach Skoda P... w pomorskiem są na wyrost. Nie są bowiem szkoleni, jak się dowiedziałem (choć , jak podejrzewam, być może parę osób jest wyszkolonych, aby można pokazać w razie czego papier, generalnie jednak na warsztacie trudno odnieść takie wrażenie) ani w Poznaniu w fabryce, ani w Mlada Boleslaw, a jedynie "starsi ich koledzy co nie co przyuczają, gdy znajdzie się jakich przypadek w serwisie". SKODA AUTO POLAND mogłaby się porządnie zainteresować poziomem świadczonego serwisuw tym ASO, bo to bardzo zniechęca do kupna Skody, i dopóki ASO się nie zmieni nikomu nie polecę Skody a ponoć rywalizacja na rynku jest spora i każdy dba o klienta.
szarpie, dwa razy w ciągu roku wymieniałem poduszki silnika (nie bywałe), problem z zapłonem - potrzebne kilka obrotów wału
duże drgania przenoszone na dźwignię zmiany biegów, szczególnie III i IV bieg
przenosi mocno drgania do nadwozia i kierownicę
przednie boczne słupki zasłaniają widoczność
dobra, choć zbyt miękkie i nie trzymające osoby fotele z przodu
wydajność mogłaby być większa
po odsunięciu przedniego fotela, z tyłu mało miejsca na nogi
dobra cicha praca
po płaskim, i zwiatrem dobre spalanie, gorzej z jazdą na wzniesienia, duży narzut na części zamienne - ponad 100% drożej niż w sklepie (też oryginalne)
gdyby było porządne ASO było by fajnie, a tak miernota
na razie bez zastrzeżeń - aż sam się dziwię
w opisie na końcu
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW