Lista ocen Skoda Fabia I (844) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 1247 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~orfeusz
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Przy ok 2000 obr jest cicho i przyjemnie (spokojna jazda po mieście). Jeśli chcemy pojechać dynamiczniej lub poza miastem, przy 2000-3000 obr robi się głośniej, ale bez przesady - nadal jest miło. Jeśli udamy się na autostradę lub zaczniemy wyprzedzać to obroty 3000-4000 narobią już odrobinę hałasu wewnątrz, co mimo wszystko nie uniemożliwia komfortowego podróżowania - głośniej trzeba nastawić radio. Trzeszczące plastyki o których piszą inni -...
~Kuba
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Nie ma się co oszukiwać - to jest diesel z wtryskiem bezpośrednim na zwykłej pompie - musi być głośno. Przy dużych mrozach - 20C hałas jest potężny. Podczas pierwszych kilometrów jazdy na zimnym silniku przy przyspieszaniu słychać donośny klekot. Po nagrzaniu silnik trochę łagodnieje, jednak dalej go słychać. Jeśli jedziemy stałą prędkością 80-90 km/h jest zupełnie do wytrzymania - silnik nie jest natarczywy, pracuje przy około 2000 obr/min i...
~Purch.
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Wyciszenie jest takie sobie, silnik nie dokucza, gdyż sam z siebie jest cichy, ale już odgłosy zawieszenia nie są wyciszone prawie wcale, malutki kamyczek wpadający w nadkole czyni dużo hałasu w środku samochodu. Z drugiej strony może w tej klasie aut trudno więcej wymagać. Głośne fabryczne opony, ale to inny temat (patrz jakość/cena). Po zmianie opon na inne jest cicho.
~maker
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Nie lubię hałasu w aucie. Niestety dizelek wyciszono średnio. Jeśli do tego się doda standardowe w tej klasie, kiepskie wyciszenie zawieszenia to otrzymamy zbyt głośną mieszankę. Szczególnie męczące w dalszej podróży. Z drugiej strony mocny silnik powoduje, że przy autostradowych prędkościach nie trzeba go wkręcać na obroty i tylko lekko \"mruczy\".
~zbyhoo.w@wp.pl
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
Silnik głosny, choc i tak zrobili co mogli w tanim aucie. Szumy wiatru dobrze wyciszone, tylko na tylnych drzwiach jakieś szumy jakby okno było uchylone. Jeździłem wzesniej hatchbackiem i było lepiej, koledzy z firmy też maja kombi i też im szumi wiatr na drzwiach tył. Przy autostradowej jeździe (powyżej 130) hałas trudny do zniesienia
~slavo; slavovw@o2.pl
Hatchback 1.4 68KM 50kW
cichy jest naprawdę.... ale kiedy stoi w garażu. do 100km/h jest w miarę później podgłaśniam radio żeby coś słyszeć. niestety nie rozkoszuje się dxwiękiem silnika bo nie ma czym, wolę już w radio posłuchać ojca dyrektora ale wtedy wyłączam radio i niestety słysze jak ta komunistyczna machina czsu z mozołem pokonuje kolejne kreseczki na prędkościomierzu.
~AndrzejW_70
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Powyżej 120km/h dochodzą do kabiny nieprzyjemne i uciązliwe dzwięki ,jeżeli dołożyć do tego otwarcie prawego okna pasażera siedzącego na tylnej kanapie to dzwięki dochodzące z zewnątrz sa nie do wytrzymania , na moje pytanie w serwisie dlaczego tak sie dzieje ; panowie wzruszyli ramionami i udzielili mi odpowiedzie w stylu: - ten typ tak ma
~Grooby
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Mogłoby być lepiej, co prawda na postoju praktycznie nie słychać silnika, ale powyżej 120km/h silnik pracuje dość głośno, zaczyna świstać w przednich szybach. Jak wjadę na kostkę brukową zaczyna coś strasznie dudnić, ostatnio jeden fotel zaczął delikatnie skrzypieć. Chyba niedługo trzeba będzie zajechać do serwisu i pomarudzić na ten temat.
~KamilD
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Jestem niesamowicie zaskoczony wyciszeniem auta, które jest miejską Skodą - spodziewałem się szumów i wycia, tymczasem dopiero przy 90 km/h daje o sobie znać wiatr, ale raczej nikt od auta miejskiego nie oczekuje ciszy jak w Lexusie. Powiem więcej - jest ciszej niż w mojej Hondzie Accord, która jest dwa segmenty wyżej.

Usterki Skoda Fabia I

Skoda Fabia I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek1987
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
Przerażająco głośny samochód. Przy porannym rozruchu działa niczym młockarnia, po rozgrzaniu jest trochę lepiej, ale nadal mamy kupę wibracji, jazgotu i innego hałasu. Nie jestem osobą wydelikaconą, bez problemu wytrzymuję, ale nie przypominam sobie innego samochodu, którym jeździłem, o tak wysokim stopniu hałasu.