Lista ocen Skoda Fabia I (1156) - Silnik

Na liście zabraknie 936 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Kombi 1.4 TDI 80KM 59kW
W tej wersji silnik jest trzycylindrowy, przez co bardzo "klekocze", jest głośny i wszelkie plastiki wprawia w wibracje, przez co przy wyższych prędkościach (od 130 km/h) nie ma sensu włączać radia. Silnik jednak jest bezawaryjny i pomimo tak małej mocy, potrafi naprawdę wiele uciągnąć. Z wyprzedzaniem TIRów np. na krajowej 17-tce nie ma większych problemów, choć przy w pełni załadowanym aucie (4 osoby + bagaże) trwa to nieco za długo.
~Adrian Ejsi
Hatchback 1.9 SDI 64KM 47kW
Silnik nie do zarzniecia. Mega wytrzymałość. Zrobiłem tym samochodem 650 tys. Tylko wymieniłem olej i filtry i paski. Części eksploatacyjne. Jeździłem nim po całej Europie. 3razy byłem w Holandii 5razy w Niemczech. Raz w Chorowacji, Włoszech i Hiszpanii na urlopie. Oblecialem całą Polskę. Gdzie dusza popadnie tam jadę. Jestem tak zadowolony że nigdy mnie nie zawiódł. Samochód służy mi zamiast roweru do sklepu. Gdzie chce tam mnie zawiedzie...
~Autsajer1987
Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW
Nie zawodny silnik. Przy laniu dobrego ON (wrażliwe pompo-wtryski) bardzo żywotnie się zapowiada. Olej silnikowy-tylko Castrol Edge 5W40(na innym szybciej zużywają się w/w pompo-wtryski). Nie lubi niskich obrotów. Zmiana biegów płynna po osiągnięciu 2,5/3 tys. obr/min. Zero wycieków z pod głowicy czy spod bloku po 170 tys. Ekonomiczny chociaż głośny (3 cylindry). Mimo że diesel nie widać chmurki przy przyspieszeniu a na 70KM ochoczo...
~stodal
Hatchback 1.4 TDI 80KM 59kW
Tylko 3 cylindry powodują, że silnik chodzi jak w traktorze. Kultura pracy słaba. Tocząc się ok 25 km/h na trójce zaczyna nim szarpać, walić itp. Elastyczność w porządku jeśli używamy obrotów w granicach 2200-2800. Poniżej 2200 auto nie chcę przyśpieszać, a powyżej w zasadzie szkoda pałować silnik i spalać niepotrzebnie paliwo. W trasie na piątym biegu przy 80-90km/h wyprzedzanie jest dosyć płynne, auto jest całkiem dynamiczne. Nie trzeba...
~Piotr
Kombi 1.4 80KM 59kW
Oczywiście w porównaniu z Uniakiem 1,0 super i rewelacyjnie. No ale odrzucając porównania to silnik jest dosyć ekonomiczny. Nie jest może mocno dynamiczny ale wystarcza. Zużycie paliwa nie jest porażające na trasie (w tym przejazdy przez miasta) około 6l/100. W mieście zalezy na ile i jakie korki się trafi. Instalacja gazowa jest fabryczna. Na gazie dynamika porównywalna natomiast zużycie 25%-30% większe od benzyny ale to chyba normalka
~slavo; slavovw@o2.pl
Hatchback 1.4 68KM 50kW
silnik pracuje jakby do betoniarki nasypać złomu, osiągi niezadowolą nawet anemika, dynamika oraz elastycznośc nie spełniają moich oczekiwań. wycieki to rzecz normalna. Z tymi osiągami na 1/4 mili mogę się ścigać z CC ale pewnie tylko z 700 bo 900 zostawiła by mnie w tyle. Uważam tą część samochodu za jedną z najgorszych dwóch rzeczy w tym samochodzie. Aczkolwiek u mnie przynajmniej nie bierze oleju i nie ma problemów kiedy jeździ na LPG
~Bubuś
Sedan 1.2 i 64KM 47kW
Silnik choć mały jest bardzo elastyczny co powoduje że jazda tym aytem jest bardzo przyjemna. Kultura pracy jak na silnik trzy cylinfrowy jest bardzo wysoka. Silnik nie powoduje wibracji w przeciwieństwie do wersji słabszej. Jak na swoją moc ma niezłą prędkość maksymalną (prawie 180 kmh sądząc po prędkościomierzu około 176). Znam auta tej klasy z silnikami o kilkanaście koni mocniejszymi, które mają prędkość max mniejszą (opel corsa)
~Michał M
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Silniczek ujak na tę pojemnośc jest ekstra...cichutki na niskich obrotach trochę głośniejszy jak się go przyciśnie. Ostatnio przejechalem się tymm samochodem do Paryża i spowrotem i jedno zauwazylem...silnik zupelnie inaczej reaguje jak mu sie zatankuje 98 lepiej przyspiesza od teraz w trasie tankuje tylko to . acha Vmax tego wozka to więcej niż 167 mi się na niemieckiej autostradzie udał przez dłuższą chwilę jechać 180 i to nie z górki
~Damian89Ldz
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
silnik może cieszyć wcześniejsze 2 autka jakie posiadałem były to mazdy 323 obie silnik 1,5 88km więc nie był to szatan tu jest fajne przyśpieszenie autko lekkie nawet jak na kombi i dletego fajnie śmiga jednorazowo robie nim 920 km z Łodzi pod Holandie raz miałem przypadek braku mocy przy domu czujnik poziomu położenia wałka rozrządu a tak bez zarzutu zrobiłem przez rok 30 tyś co 10 tyś olej motul najlepszy
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~majkel
Hatchback 1.9 TDI RS 130KM 96kW
Auto jakoś jezdzi do miasta i na małe przejazdzki w sam raz-do kolegi co komentował przede mną -chyba jeszcze nie wiesz co to power.Auto ma kopa fakt nie jest to jakis muł .Kolega primera GT szybko wyleczył u mnie zachwyt nad Tdi -nie miałem szans (nie mówie tu o sciganiu typu od 80km/h na 5tce .Ale od startu do mety dostałem mocno. Wiec nie wiem jak mozna pisac pierdoły o St220 -st 220 to fabie zje na sniadanko