Lista ocen Skoda Fabia I (885) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 1207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~skodziarz
Sedan 1.4 80KM 59kW
Klimatyzacja radzi sobie latem a ogrzewanie zimą. Chociaż mam wrażenie że nie ma wielkiej różnicy czy ustawię grzanie na 1/4 czy na 3/4. Wentylacja OK - szyby parują tylko w jesienne deszczowe dni gdy jedzie pow. 2 osób - wtedy trzeba włączyć dmuchawę na drugi bieg.
~Qurek
Sedan 1.4 16V 101KM 74kW
Półautomatyczna klimatyzacja działa bez zarzutu - w lecie szybko schładza wnętrze i nawet w korku na słońcu utrzymuje temperaturę. Zimą wnętrze nadwozia błyskawicznie się nagrzewa. Nawiew na 3 i 4 biegu trochę głośny, ale z tych prędkości korzysta się bardzo rzadko.
~mamut
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
jeśli chodzi o grzanie w zimie jest dobrze; około 5 minut jazdy wystarczy by móc cieszyć sie ciepłym powietrzem; szyby odparowują szybko...natomiast filtr, po bardzo krótkim czasie od wymiany, przepuszcza za dużo niepożądanych "zapachów" z otoczenia i z instalacji samochodu...
~slavo; slavovw@o2.pl
Hatchback 1.4 68KM 50kW
bez klimy może być tylko do dupy, i tak jest. Latem gorąco chyba że włoże sobie lodu do majtek ale wtedy trudno sie skupić na jeździe. zimą dosyć szybko sie nagrzewa ale przy -25 kiedy ogrzewanie na ful i tak się nie spociłem mimo że byłem w puchowej. No i parujące szyby by to szlag
~Greg
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
niestety przeciętnie szczególnie w zimie przy czterech osobach niemiłośiernie parują boczne i tylna szyba, przód znośnie, w lecie niestey z chłodzeniem trochu kiepsko nie ma klimy ale przy tym silniczku to było by nieporozumienie ją zakładać, jednym słowem można przeżyć.
~Fredi88
Kombi 1.4 68KM 50kW
Jezeli chodzi o ogrzewanie to jest dobre. Szybko sie nagrzewa wnetrze. Problem w tym ze dmuchawa jest jakby mniej wydajna niz w chwili zakupu auta. Przy wlaczeniu na 4 (max) wieje z taka sila jak kiedys na 2... nie wiem od czego to zalezy... Zima mocno paruja szyby.
~Krzysztof A. Klementowski
Sedan 1.2 i 64KM 47kW
Ogrzewanie i chłodzenie ( AC ) działają bez zarzutu, pasażerowie z tyłu chwalą sobie tylny nawiew. Nieco gorzej jest z wentylacją jako taką - przy 3 pasażerach w zimie wentylator działający na full nie zapobiega parowaniu szyb, jeśli temperatura nie jest ustawiona na najwyższą.
~Michał M
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
nie mam klimatyzacji...ale...ale po co mi ona..układ dziala doskonale...szybko się nagerzewa w zimie a w alto na wspomnianej wycieczce do francji było na zewnatrz 37 a z nawiewow nastawionych na 4 i tak midmuchał chłodne przyjemne powietrze wiec spoko da się wytrzymać
~Piotr
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
Po półtora roku eksploatacji wentylacja zaczęła głosniej pracować. W ASO poinformowano mnie, że przyczyną może być zapchany filtr przeciwpyłkowy i jego wymiana kosztuje ok. 70 zł. Na pochwałę zasługuje fakt, że w tej klasie samochodu mamy nawiew na nogi pasażerów z tyłu.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~Wojtek
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Super! Klima latem bardzo wydajna, pomaga też w deszczowe dni w pozbywaniu się wilgoci z szyb, choć w tym przypadku rzadko trzeba korzystać z jej pomocy, zimą bardzo szybko się nagrzewa, w kilkunastostopniowe mrozy już po przejechaniu 2-3 kilometrów zaczyna grzać.