Lista ocen Skoda Fabia I (1059) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 1033 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chemik
Hatchback 1.2 i 64KM 47kW
jeżdze na gazie wiec moje zuzycie gazu jest wieksze niz paliwa, poza tym jezdze glownie w trasie i dosc szybko 130-150 km/h. Pali gazu sredni 9l, czasami jak jezdze ekonomicznie to 7l a czasami jak jade bardzo dynamicznie z klima i ponad 150km/h to 11l .....i tak to jest taniej a nie widze roznicy gaz czy benzyna
~Brrr
Hatchback 1.4 16V 75KM 55kW
Nie za dużo pali, chociaż są na pewno oszczędniejsze silniki. Rozważam również zagazowanie chodź nie ukrywam, że trochę się boję. Nie jest mułem, zbiera się poprawnie ale przy prędkościach powyżej 120km/h zaczyna się "pocić" przy 160km/h masz wrażenie że gdyby miała skrzydła zaczęła by odlatywać.
~Slawo
Kombi 1.4 16V 75KM 55kW
Główne koszty utrzymania to naprawa zawieszenia, raz do roku od 1 do 2,5 tys. Do tego rozrząd, 2 razy podnośnik szyby i rzeczy eksploatacyjne. W roku robię ok 30 tys km, spalanie Pb 95 średnio w trasie to 6.2 - 7, lpg 7.5 - 9. W dziale spalanie podaję dla Pb 95 dla lpg będzie to ok 1.3 x więcej.
~herbu
Kombi 1.9 SDI 64KM 47kW
Spalanie średnie na poziomie nieco ponad 5 litrów, przy jeździe miejskiej. Na trasie przy rozsądnych prędkościach spada do 4. Autostradowa jazda z prędkościami bliskimi maksymalnej, to zużycie nie więcej niż 6 litrów. Minimalnie 3,6, przy spokojnej jeździe. Ceny napraw i części śmiesznie tanie.
~Loen
Hatchback 1.4 60KM 44kW
Przy spokojnej jeździe mieszanej pali 6-6,5 l. Na trasie jadąc zgodnie z przepisami bez obciążenia można spokojnie zejść w okolice 5 l. Pewnej letniej nocy na odcinku kilkudziesięciu kilometrów komputer wskazał średnie spalanie na poziomie 3,9 l - ale tylko raz na 9 lat użytkowania.
~Tomas
Hatchback 1.9 TDI 101KM 74kW
Trasa 4,5-5,0 l/100km Miasto 6,0-8,0 l/100km (w zależności od zakorkowania ulic). Mechanika mam dobrego i naprawiam tylko co konieczne ale nie jak się już zepsuje tylko odrobinę wcześniej. Np. wymieniałem tłumik, tarcze hamulcowe, rozrząd z wszystkimi napinaczami po drodze, pompę (chyba paliwa).
~pawel
Kombi 1.9 TDI 101KM 74kW
Największy atut tego auta to małe zużycie paliwa. Przy wersji kombi można uzyskać na trasie spalanie rzędu 3,2 - 3,5 l/100km. Jechałem kiedyś jako pilot ciężarowego auta - średnia prędkość 60 - 70 km/h i zużyłem 3,2 l/100km. Średnie spalanie w trasie przy normalnej jeździe (90 - 100 km/h) to 4,0 - 4,3.
~Kevio
Kombi 1.2 i 64KM 47kW
Naprawy na oryginalnych częściach a ASO jest dość droga, ale zamienniki lepszej jakości i ludzi robiących w Skodzie znajdzie sie wszędzie, więc naprawy są do zaakceptowania. Zużycie paliwa to zależy jak kto jeździ. Spokojnie z małymi prędkościami - jest OK, ale jak ktoś ciśnie - robi się drogo.
~wladek0706
Hatchback 1.2 i 54KM 40kW
bardzo dobre spalanie na trasie, gorzej w mieście; ceny napraw ponoć ni małe, ale nie wiem do końca ile, bo auto posiadało rękojmię komisu na silnik, skrzynię i zawieszenie - z tego co widziałem na fakturach, to tanie te naprawy nie były - cewka zapłonowa 240zł, regenerowany katalizator 500zł itp.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I
5,4
7,3
9,3
8,9
~Mirek
Sedan 1.2 i 64KM 47kW
Przeciętne niewielkie autko,którym całkiem nieżle można się poruszać po naszych drogach. Dość dobrze sprawuje się w trasie. Nie sprawia też kłopotów technicznych i eksploatacyjnych. Krótko mówiąc,autko godne uwagi. Polecam z całym szacunkiem zainteresowanym. Z pewnością nie będą zawiedzeni.