Lista ocen Skoda Fabia II Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW od 2007 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojtek79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Benzynowy silnik 1.4 ma osiągi przeciętne. Jakoś zupełnie nie czuje się, że to auto ma 85KM. Może jest tak dlatego, że Fabia jest dość ciężka (1.2 tony) jak na auto segmentu "B". Wcześniej miałem samochód segmentu "C", który ważył tyle samo, a był znacznie większy. Mam nadzieję, że dużo waży bo ma solidne części ;-) Ma słaby moment obrotowy. Przy ekonomicznej jeździe (ok. 2000 obrotów/min) auto jest ospałe. Robi się żwawe dopiero powyżej 3000...
~baha
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
chodzi całkiem ładnie ale nieźle ciągnie dopiero od ok.3000 obr.jeździ ogólnie przyjemnie ale w trasie na 5 biegu słaba elastyczność trzeba redukować i go kręcić. Polecam w trasy mocniejszy silnik chyba że komuś wystarczy do spokojnej jazdy bo poszaleć to się nim nie da.Przyspiesza do 100 ok.13s i max.170,z górki 180km/h,jestem trochę zawiedziony.Dobrze że nie wziąłem silnika 1.2 70KM bo wtedy dopiero byłaby tragedia a jechałem nim i warczy...
~Fabian84
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Typowa konstrukcja szesnastozaworowa o dwóch obliczach: spokojnym przy niższych obrotach i szalonym przy wysokich obrotach. po mieście wystarczy jeździć do 2500obr., przy wyprzedzaniu warto mieć powyżej 3000-3500obr. Kręcenie tego motoru powyżej 5000 nie ma sensu. Przy tej prędkości motor osiąga max mocy,a nie jak np. yaris 1.3 przy 6000 cholera wie ile.. W przeciwieństwie do fabii 1.2 silnik ten ma kulturę pracy:)
~Kajojut
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Po 85 kM możnaby oczekiwać nieco więcej. Subiektywnie poprzednia wersja z 75 kM wydaje mi sie bardziej elastyczna i z wieksza kulturą pracy. Żeby sprawnie przyspieszać trzeba kręcić powyżej 3000 obrotów. A to skutkuje znacznym wzrostem hałasu i pokaźnym spalaniem. Jak na mały i nowy samochód to kiepsko. Czasami jeżdżę 10-cioletnim Punto 1.2 60kM 130 tyś przebiegu i kurcze jakby przyjemniej.
~acryl
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Całkiem dobrze sobie radzi. Brakuje mu trochę niskoobrotowej natury silnika, który pamiętam z Matiza. Za to od 2500 obr./min. daje radę i pod większe górki zostawia daleko za sobą różne Tico i auta ciężarowe. Dźwięk silnika trochę taki sobie, a przy wysokich obrotach rzędu 4000 nieprzyjemnie i głośno warczy. Elastyczność... jest, ale na 4 i 5 biegu nie spodziewaj się za dużo
~Tomek
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Silnik jak na swoją pojemność dobrze radzi sobie z autem. Trzeba pamiętać że to nie jest pojazd sportowy jak to piszą komentujący i pod tym kątem oceniają motor. 16V sprawujwe się dobrze i nie trzeba kręcić go wysoko aby uzyskać \"wióra\". Wystarczający motor do codziennej eksploatacji i w mieście i na trasie.
~ROB79
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
FABIA II STYLE Z DODATKAMI SILNIK: 1,4 16V PRACUJE JAK STARY BOXER W ALFIE - KTO JEZDZIł TEN WIE I NIE WSZYSCY TO DOCENIą ( po 3 tyś km przebiegu juz tak nie pracuje ) PO MIEśCIE AUTKO JEZDZI OD 3000 OBROTóW ALE PALI MI 11 LITRóW. NA TRASIE BEZ NADMIERNYCH SZALEńSTW - MOCY WYSTARCZA, A SPALANIE OK 6 L. OGOLNIE MIłO CHOć GłOśNO.
~tytusr
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
86 KM, czuje sie jakby bylo ich znacznie mniej. Auto na 5 biegu bardzo slabo przyspiesza, 2 bieg anemiczny. Oleju wogole za to nie zuzywa i ladnie pracuje. Ladny dzwiek i rowno. Zuzycie paliwa - bardzo dobre w trasie, miasto i autostrada do przezycia wzglednie
~Zbyszek T
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Super. Dużo szybsze auto niż mój poprzedni Escort 1,6. Fabią jeżdże delikatnie, najczęściej przy 2500 rpm zmieniam bieg na wyższy. Ale jak trzeba przycisnąć, wyprzedzić, to fajnie się wkręca na 5000 rpm i daje niezłego kopa jak na ten mały samochód.

Usterki Skoda Fabia II

Skoda Fabia II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek
Hatchback 1.4 i 16V 85KM 63kW
Dynamika na niezłym poziomie. Do miasta wystarczy, w trasie też pojedzie, ale jako że ma tylko 5 biegów to jest głośno. Jadąc dynamicznie i po mieście spala doś dużo 8,5-9l. W trasie mniej - 6,5-7 l.
Skoda Fabia II Hatchback