Lista ocen Skoda Felicia II Hatchback 1.6 75KM 55kW 1998-2001 (123) - Silnik

Na liście zabraknie 115 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marianek
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Z silnikiem 75 KM oprócz Poloneza było 16 lat temu jednym z tańszych , albo najtańsze na rynku. Tańszy był Polonez. Zachodnie były ok. 7 tys zł droższe. Auto utrzymujące mechaników. Przeguby napędowe wymiana 6 x. Tłumik tylny 8 x. Siłowniki w drzwiach 5x. Etc.,itd.,itp. Mechanik, mechanik ,mechanik. Najgorsza przypadłość silnik niemiecki 1,6 zamarza \"ODMA\" wywala cały olej np. za 160 zł Czyszczenie silnika, nowa odma ,nowy olej ,...
~szymon78
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Bardzo dobry silnik, mimo małej mocy wystarczający w większości sytuacji. Można zawstydzić wielu kierowców w pozornie mocniejszych maszynach. Wzorowa elastyczność, jak na 1.6 oczywiście. Do tego modelu nie polecam innego silnika. Głównie poruszam się poza miastem i tam silnik pokazuje swoje możliwości, które z jednej strony pozwalają na w miarę bezstresowe wyprzedzanie, a z drugiej po starcie na światłach nigdy nie będziemy ostatni. Dobrze...
~zak
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Przy tej masie autka świetny. Kilka lat temu, gdy byłem młodszy / bardziej mi się chciało na cotygodniowo pokonywanym odcinku W-wa - Trójmiasto wyprzedzały mnie rapotem 2-3 samochody per trasa. Irytująca jest nieróna praca przez ok. 40 sek. od odpalenia w ciepłe letnie dni - trzeba przywyknąć - ten model tak ma. Silnik przy obecnym przebiegu nie bierze ani kropli oleju i działa jak nowy.
~marklev
Hatchback 1.6 75KM 55kW
najfajniejsza rzecz w tym samochodzie, super elastyczny ekonomiczny, mimo 75 km dobrze sobie radzi i niejeden w o wiele lepszej bryce się już zdziwił. Założyłem lpg sekwencje przy 50 tys i jak do tej pory z silnikiem nic się nie dzieje choć nieraz wymieniałem olej nie co 15 tys a sporo ponad 20 a świece wymieniłem tylko raz i zupełnie nic
~SPECIALISTA
Hatchback 1.6 75KM 55kW
plus: niskie obroty minus: kultura pracy, slaba moc po tuningu: swiece lor15lgs, fuel dynamic, wkladka JR, eleckticsupercharger moc ok. 87KM moment ok.152m przy 3200 0-100 10.5 sekundu ;] powyzsze modyfikacje nie wplywaja na mocniejsze zuzycie jednostki napedowej poniewaz silnik ten zostal i tak obciety z osiagow niemieckich podatkow ;]
~busiek
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik ciągnie dobrze od 1300 obr/min, na wolnych obrotach bardzo niska kultura pracy. Branie oleju 0.4 l/1000 km a po dokładnym płukaniu i wymianie uszczelniaczy zaworowych spadło do 1/3 bagnetu na 12000 km. Moc wystarczająca do jazdy miejskiej, wyprzedzanie na trasie powyżej 130 km/h trwa zdecydowanie zbyt długo.
~czerwinski@graf.mech.pk.edu.pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
właściwie -5, za nieprzewidywalne zachowanie przy uruchamianiu w podwyższonej temperaturze otoczenia, poza tym bardzo dobrze radzi sobie ze stosunkowo lekkim samochodem (moment 135Nm), jeżeli chodzi dość wysoki poziom hałasu we wnętrzu to winna jest niska izolacyjność akustyczna wszelkich przegród, a nie głośna praca silnika
~mmakowiecki@o2pl
Hatchback 1.6 75KM 55kW
nawet się zbiera, wieczne kłopoty z przepustnicą zawiesza się na wysokich obrotach,to nawet lepiej bo kiedyś traciła obroty i gasł silnik.to już trzecia przepustnica.ja dostaje nerwicy.poduszka pod silnikiem padła silnik sie przesunął wyciekł olej ze skrzyni.pada termostat już dwa razy
~Jaroslaw_Ruszczyk@poczta.fm
Hatchback 1.6 75KM 55kW
drobne poprawki bez ingerencji w silnik - Elastyczność IV b 60-100 10s! V b 80-120 15,5s! , 12,5s do 100 Panowie jazda jest naprawdę świetna, wiele cieższych ponad 100 konnych bryczek ma gorsze osiągi, jedynie kultura pracy pozostała niekulturalna, zwłaszcza ten kangurek przy rozruchu....
Dziennik kosztów dla Skoda Felicia II Hatchback 1.6 75KM 55kW
8,3
8,9
~Tomasz
Hatchback 1.6 75KM 55kW
Silnik na piątkę. Charakterystyka momentu obrotowego sprawia, że ten silnik jest genialny do jazdy po mieście oraz po drogach wiejskich. Przyspieszenie nie wgniata w fotel, ale daje poczucie pewności podczas jazdy w mieście i pozwala na dynamiczne włączanie się do ruchu.
Skoda Felicia II Hatchback