Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

zagan@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Skoda Octavia I Hatchback 1.4 MPI 75KM 55kW 2001-2010 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto leje się po drodze i doskonale prowadzi.Do tej pory jeżdzilem małymi autami ale w Skodzie czuję się bezpiecznie
Przyjemne auto Plusy to: Bagażnik WOW!!!!Ciekawostką jest że litrażowi Hatchback jest większy od Kombi!!!") Dobre zawieszenie(auto bezpieczne i trzyma się drogi) Sporo miejsca w kabinie przyjemna praca silnika Dobra alternatywa finansowa(dobra cena części,zamienne)
Ka zaskoczeniu mam silnik 1.4 75KM Chyba najgorsza jednostka napędowa jaka może być wg.wszystkich specjalistów którzy radzą NAJLEPSZE TO: 1.9 TDi no w ostateczności 1.6 105 KM RS!!!rzecz jasna Ja naprawdę jestem zadowolony z tego silnika. Nie ma On rewelacyjnego przyspieszenia jak mocniejsze silniki ale przy jeździe w mieści i trudnych warunkach na polskich drogach WYSTARCZAJĄCO DOBRY Dużo osób odradzało mi ten typ silnika motywując ,ze 1.4 nie podźwignie auta które waży 1200 kg.!Jednak radzi sobie dobrze a mocniejsze silniki są dla kierowców którzy kochają szybką paliwo żrącą jazdę
Mogła by być nieco lżejsza
OK!!!!!
Panie i Panowie skłamie ten co powie,ze z cofaniem w Octavii nie ma problemów(do wyćwiczenia oczywiście!!!!)
Fajnie, Dobrze ,że SKODA trzyma się podstawowego wyglądu pierwszej Octavii te nowe nie dużo się różnią od starszych modeli.
Moje auto bez klimatyzacji na najwyższym (4)poziomie trochę hałaśliwa
Kierowca ma b dużo miejsca!!Pasażerowie może nieco mniej ale co ważne pod złożeniu tylnej kanapy można spać w dwie osoby w tym aucie przy wzroście 178 spokojnie(trochę twardo:))
Jest w porządku
mam silnik 1.4 i przy ekonomicznej jeździe w trasie spala jakieś 5.5l/100km
Cenowo na pewno tańszy niż VW ale wykonany równie przyjemnie
Dobre rozmieszczeni panelu kierowcy INTUICYJNE prostota wnętrza
Wymieniona Sonda Lambda po 5 latach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]