Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

kaxik, 13 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo żwawy silnik z super dopasowaną skrzyniasamochód jest bardzo zrywny i nie trzeba go prosić aby szedł jak głupi .
Po 10 latach uzytkowania i przejechaniu 130 tyś km nie powiem złego słowa o tym samochodzie i nie załuje ze go kupiłem a wręcz odwrotnie sam zastanawiam się nad kupnem nowej octavi tur w eleganckiej wersci albo w2 wersji RS ale napewno bedzie to znów ten sam samochód. przez tyle lat uzytkowania nie miałem w niego nieprzewidzianego wkładu finansowego typu awariie tylko raz musiałem cewke zmienic bo oryginalna już szwankowała a tak to tylko przeglady i tyle. Serwis bardzo dobry i miła obsługa. Mechanicy też nalezycie obchodza sie z zamochodem na serwisie . Z reszto co tu dużo pisać POLECAM a napewno nie pożałujecie.
Bardzo mocna strona Octavi według mnie bardzo elastyczny i zwawy silnik po 130 tyś km nie bierze mi wogóle oleju oby tak dalej.
Kolejna mocna strona Octavi bardzo dobra skrzynia nawet przy 75 konnym silniku samochód jest zwawy i ma kopniaka a wydawało by sie że bedzie mułem ale na kazdym biegu ma zrywa.
bardzo dobry samochód świetnie trzyma się w zaketach jezdzilem już róznymi samochodami ale tutaj jestem pod wrażeniem.
przód ok ale z tyłu to tragedia przeważnie przy cofaniu do tyłu lepiej zaiwestować w parktronic.
Doskonała ergonomia nic dodać i nic ująć.
Bardzo dobra wentylacja i szybko w zimnie nagrzewające się ocieplanie .
dla pasażerów z tyłu nie za dużo miejsca ale z przodu jest go bardzo dużo .
wyciszenie ok tylko dzrzwi mogły by być lepiej wyciszone.
bardzo oszczedny samochód trasa 5- 5,5 na 100 miasto 6,5-7 l na 100 przy jeżdzie agresywnej obroty pod czerwone pole potrafi wźiąć od 12-14l na 10
Jak na takie pieniądze jakość jest wzorowa jednym słowem .
po 10 latach uzytkowania i nabiciu 130 tyś km samochód nie miał wogóle awarii tylko poza jedna raz musiałem cewke zmienic bo oryginalna się popsuła załozyłem nową i samochód jeździ dalej bez awarii oby tak dalej pozatymto robione były tylko standardowe rzeczy przeglądowe :oleje płyny zmiana klocków hamuccowych i tarcz oraz rozrządu z pompo wodno. A pozatym zero wkładu w samochód bo chodzi bez zarzutu.
nie miałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]