Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Rok produkcji 1998
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń
Inne
W rodzinie ją lubimy i należy jej się szacunek za miłą współpracę.
Silnik pięknie pracuje ale dużo spala oleju, podobno wina leży po stronie słabych technologicznie pierścieni, nieważne czy zimny czy ciepły silnik - zżera tyle samo. Jazda za mieszance benzyna i LPG to dobra sprawa, spalanie na poziomie 10-14 litrów gazu w mieście, na trasie poniżej 8. Benzyna nie wiem rzadko używam. Pojemność silnika plus rok produkcji równa się słabe osiągi, ale nie czarowałem się kupując starszy samochód, że będzie to formuła pierwsza. Przy jeździe powyżej 100km/h wyraźnie słychać pracę silnika.
W zasadzie o dynamice można powiedzieć tylko tyle że występuje na biegu nr I, II i jakby się uparł III, pozostałe biegi służą do "nabierania prędkości". Skrzynia działa bez zarzutów, nie psuje się i chodzi lekko.
Wyraźnie czuć i słychać po czym się jedzie i jak szybko, nie jestem chojrakiem i nie jeżdżę nią zbyt szybko ale wydaje mi się, że i tu jest całkiem nieźle. W zasadzie bezawaryjna sprawa tylko trochę głośna.
Układ lusterek pozwala dużo zobaczyć, z przodu widać też sporo, trochę belka z lewej strony zasłania zakręt ale jest ok. Z tyłu z racji kształtu szyby w zasadzie nie widać nic.
Fotele nie najgorsze, przyciski i lampki też ujdzie. Hałas jest dość spory powyżej 80 km/h.
Klimatyzacja manualna spisuje się dobrze, ale nie jest ideałem, albo zimno, a po wyłączeniu za gorąco, w zimie na odwrót, problem z podgrzewaniem stóp u pasażerów
Sporo miejsca dla kierowcy i pasażerów, ale 5 to już tłok. Spory bagażnik za to wielki plus.
Do 50km/h jest ok, do 80km/h robi się znośnie, a powyżej jest już masakra. Nie można za bardzo pogadać.
Rzadko się psuje, części tanie w benzynie, Spalanie podobno 8 litrów w mieście ale przy bardzo spokojnej jeździe, gaz z moją nogą nawet 14-15 litrów. Oleju dużo je ale jest już nie najnowsza i pewnie od nowości nikt do silnika nie zaglądał. Pozostałe rzeczy - ruski standard
nie narzekam
oj było tego trochę, ale wydaje mi się, że wynikały z zaniedbywania po poprzednim właścicielu: otwierania i zamykanie drzwi mało precyzyjne i niezbyt ciche, tylna klapa nie działa automat od zamka, manetka zmiany świateł się zacina, skrzypiące siedzenia.
Pompa paliwa padła ale nowa się podniosła i już jest ok (poprzedni właściciel jeździł tylko na gazie be dolewania benzyny). Zbyt duże spalanie oleju, wycieki ze skrzyni z bliżej nieokreślonych miejsc, słabe blachy przy drzwiach i wokół kurka wlewu baku, awaria układu chłodzenia silnik.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

8,7