Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

djdejvidczenko, 7 lat temu
Rok produkcji 2000
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Na ogół samochód dobry, silnik 1.6 z gazem wystarczy do miejskiej jazdy jak i spokojnej jazdy w trasie. Sam silnik nie sprawia dużo problemów, gdyż nie jest to jedyny 1.6 AEE z jakim miałem do czynienia. Niestety, Octavię kupiłem tak zajechaną że na ten moment już nie opłacało się wszystkiego robić i pozbyłem się samochodu. Ogólnie samochód prezentuje się dobrze, taka limuzyna w klasie kompaktowej, z ogromnym bagażnikiem. Postaram się tutaj dodać subiektywną ogólną opinie nie patrząc na wady zatajone przez poprzedniego właściciela... :)
Niby auto trochę waży (ponad 1200kg), silnik tylko 75 koni, to zagazowany spokojnie daję radę w tym aucie. Nie nadaje się do szybkiej, dynamicznej jazdy, ale do spokojnej miejskiej spokojnie wystarcza. Żeby wycisnąć 160 na trasie, trzeba naprawdę być cierpliwym, dlatego tym którzy maja ten samochód z tym silnikiem na oku do dynamicznej jazdy dziękujemy :)
Nie było problemów z wrzucaniem biegów, choć czasem przy srogich upałach trzeba było użyć trochę siły. Za to zgrzyta czasem podczas wrzucania wstecznego
Dzięki swojej masie, auto doskonale trzyma się drogi
Z przodu ok, z tyłu też ok.
W zimie ok, w lato nie ocenie, gdyż nie miałem w tym egzemplarzu klimy
Z przodu ok, z tylu trochę brakuje
Silnik trochę słychać jadąc po mieście, lecz jadąc 150 da się w kabinie rozmawiać :)
Wszystko zalezy od buta. Jadąc trochę szybciej samochód się potrafi męczyć temu spalanie znacząco wzrasta. Raz jadąc dynamicznie trasą (Łódź-Katowice) udało mi się wycisnąć aż 10 litrów! Jadąc spokojnie po mieście udaje sie zamknąć w 9 litrach. Nie polecam oszczędnym osobom cisnąć tym autem. Silnik dobrze współpracuje z LPG, które również miałem założone (II gen.), dlatego tak nie czułem spalania tego samochodu. Części są dobrze dostępne, więc są tanie
Octavie dość trzymają cenę. Osobiście uważam, że za tę cenę można znaleźć dużo lepszych aut.
Kuleje elektryka. Przez pół roku użytkowania zdążyły mi umrzeć: ele lusterka, czujnik abs, czujnik spalania stukowego, zegary od temp. Silnika, oraz stanu paliwa. Poza elektryka nie było wiecej drobnych usterek
U mnie brak

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]