Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

jacek, 8 lat temu
Silnik 1.6 MPI 102KM 75kW
Rok produkcji 2002
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 MPI 102KM 75kW 1998-2010 - Oceń swoje auto
Auto jest bardzo porządne, silnik mało pali i bardzo dobrze spisuje się na gazie. Ma taką wadę że bierze olej jednak reszta czyli wnętrze które jest bardzo dobrze spasowane, nie trzeszczy i jest dobrze wykonane,duży bagaznik. sylwetka auta która mi się podoba i ogólnie to że autem bardzo dobrze się jeździ rekompensuje tą wadę. Polecam to auto wszystkim którzy chcą jezdzić tanio, wygodnie i bez przygód bo to auto nie jest awaryjne.
1.6 bardzo dobrze nadaje się do gazu i jest całkiem dynamiczny jednak jego wadą jest to że pali olej, szczególnie przy większych prędkościach. Przebieg w moim egzemplarzu pewnie przekręcony.
dwójka potrafi wydać niepokojący dźwięk. Ogólnie pracuje dobrze jednak w 1.9TDI jest znacznie lepsza.
w porządku, dobrze trzyma się drogi, prowadzi się bardzo łatwo. Nie jest to auto do szaleństw.
Jak to w aucie z odstającym tyłkiem. Jest ok.
Wszystko na swoim miejscu.
Bez zastrzeżeń, klimat dobrze i szybko schładza wnętrze.
z tyłu mogłoby być więcej miejsca na nogi. Bagażnik bezkonkurencyjny.
powyżej 140 robi się głośno, ale nie narzekam. Radio zawsze gra.
Raport spalania na LPG, spalanie PB -10%. Mam instalacje LPG PRINS. W trasie przy spokojnej jeździe pali ok 7.5 litra gazu(do 100-110), najmniej udało mi się spalić 6.7. Jazda 70-90kmh. Miasto (Warszawa) pali 9litrów, w korkach i dynamiczna jazda od swiateł do swiateł 10-11l i to chyba maks. Więcej mi nie spaliła. Autostrada 140-170 pali ok 9litrów. Dane bez klimatyzacji, z klimą w trasie ok 8, miasto ok 10-11.5. Ogółem jestem bardzo zadowolony, auto nie jest demonem prędkości jednak jeździ się nią bardzo dobrze. Szczególnie w trasie jest ok a do tego to spalanie :) Za 20zł można przejechać nawet 150km :) przy cenie LPG 1.85.
Auto trzyma cenę nie bez powodu szczególnie zadbane egzemplarze.
jeszcze za krótko, w 1.9TDI szwankowała elektronika.
Mój silnik prawdopodobnie niedługo doczeka się remontu ze względu na to że bierze olej. Inne poważne usterki brak.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MPI 102KM 75kW [l/100km]

7,7