Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

Silnik 1.9 TDI 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2004 - Oceń swoje auto
Brakuje mi tylko mocniejszego silnika ale to juz moja wina w momencie kupowania mozna bylo wybrac opcje ze 110-cio konnym silnikiem.
Diesel jak diesel maly klekot ale za to spalanie przy dynamicznej jezdzie ok 5l/100km wiec rewelka jesli porownac wielkosc auta. Ciekawa rzecza jest ze nowsze pala o wiele wiecej, wychodzi na to, ze nowsze silniki 2-litrowe diesle sa niewypalem grupy VW.
z biegiem lat wyrabia sie
Z uwagi na lekki tyl przy syzbszej jezdzie czasem lubi nadrzucic tylem, z biegiem czasu zawieszenie stuka ale to chyba norma przy stanie polskich drog :|
Widocznosc dobra, na tylnej szybie brakuje wycieraczki oczywiscie nie mowie o wersji combi w ktorej jest.
Miejsca sporo ale z przodu i w bagazniku, zminiejszenie bagaznika o 10cm poprawilo by o wiele komfort na tylnej kanapie.
Jak juz pisalem z tyl malo miejsca.
Idealow nie ma :) silnik slychac jak to w dieslu
OK 5l/100km przy dynamicznej jezdzie czyli ponad 100 i ciut wiecej, przy wolniejszej na trasie schodzi nawet do 4,5 i ponizej. Przy 7 latach eksploatacji i 210tys km bez wiekszych napraw, jedynym mankamentem bylo to ze zerwaly sie 2 razy linki w klmakach z przodu i 2 razy linki w elektrycznych podnosnikach szyb.
Ceny aut nowych jak widac po salonach ida w gore, koszty produkcji takze, jakosc tez. Ludzie narzekaja ze Skoda zaczyna sie cenic ale porownajmy ja do Fiata, Forda czy innych aut na f francuskich no to nie czarujmy sie to jest tansza wersja VW a popatrzmy jak ceni sie VW czy Audi. Ja jestem zadowolony.
2 razy linka od klamki w przenich drzwiach, 2 razy linka w podnosniku elektrycznym okien a tak to generalnie bez wiekszych usterek :)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 90KM 66kW [l/100km]

5,6