Lista ocen Skoda Octavia I Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW 1996-2004 (137) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 117 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~irysek222
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam 186cm wzrostu.. z racji że tylko ja jestem kierowcą tego samochodu nie przeszkadza mi ilość miejsca z tyłu.. ogólnie twierdze że jest to samochód dla dwóch osób .. dla mnie kierowcy i pasażera obok i to wszystko ... poza tym nie ma co wozić nikogo z tyły bo zawsze ktoś nabrudzi :D żadnych zbędnych pasażerów. NIE POLECAM. Ale za to w bagażniku jest dużo lepiej, wiadomo że kosztem miejsca z tyłu... ale najwyżej można wozić kogoś w bagażniku...
~wujek0227
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Tutaj jest dość kiepsko. Octavia wygląda na obszerny samochód, jednak tak nie jest. Jeżeli z przodu siedzą osoby dość wysokie i nie będą narzekać na brak miejsca, o tyle z tyłu jest już bardzo ciasno. Montaż fotelika z tyłu jest problematyczny ze względu na brak miejsca (trzeba fotel z przodu mocno przesunąć do przodu). Jedyną zaletą przestrzeni w samochodzie jest ogromny bagażnik. Niestety w hatchbacku próg załadunku jest bardzo wysoki co...
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Samochód gwarantuje dużo miejsca dla kierowcy, pasażer też ma go pod dostatkiem pod warunkiem że nie próbuje otwierać schowka bo wtedy nie ma co zrobić z nogami, jest ciasno, natomiast tył? Cóż nie jest dobrze, brakuje miejsca na nogi i to sporo, efekt malutkiego jak na wielkość auta rozstawu osi. Z tyłu więcej było już w mojej poprzedniej Toyocie. Bagażnik jest za to OGROMNY, można pakować co się chce i jechać na wakacje bez żadnych boksów...
~Boolean
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Z przodu dużo miejsca. Z tyłu mogłoby być lepiej. Osobiście wolałbym mniejszy bagażnik kosztem większej przestrzeni na tylnych miejscach. Z tyłu siadala często żona pomiędzy dwoma fotelikami dla dzieci. Szalu nie było ale też nie czuła jakiegoś wielkiego scisku. Wyższe osoby mogą jednak odczuwać lekki dyskomfort z tyłu, jeśli przednie fotele są cofniete bo z przodu też siedzi ktoś wyższy :)
~rafaldo
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Jeżeli chodzi o przestrzeń dla kierowcy i pasażera to jest bardzo dobrze , trochę gorzej dla osób jadących na tylnym siedzeniu gdzie jest ograniczone miejsce na nogi oraz przy wzroście powyżej 180cm można dotykać głową sufitu, zaś bagażnik jest klasą samą w sobie jako przykład dodam że zmieściła mi się kuchenka gazowa bez składania siedzeń i bagażnik zamkną się bez problemu.
~robin.l@wp.pl
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Z przodu bardzo nieźle, z tyłu mało miejsca na nogi dla pasażerów, ale ja jeździłem zazwyczaj w max 2 osoby. Kilka razy byłem w Austrii na nartach i wtedy jechaliśmy w 4 osoby + MASSSA bagażu. Pasażerowie z tyłu przeżyli, a samochód prowadził się rewelacyjnie (1200 km w jakieś 12 - 13 godzin wliczając postoje na granicach i przerwy na sikundę)
~Aleksander
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie jestem wysoki (174cm) więc nie mam, żadnych problemów. A z tyłu mieszczą się 2 foteliki Maxi-Cosi Priori XP i na nieduża osoba (moja żona) mieści się między nimi. Może średnio wygodnie, ale w Fabii ten wyczyn jest dużo trudniejszy. No i bagażnik prawie nie do pobicia - w konkurencji podobny jest tylko w Toyocie Avensis.
~Irek
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Mogę powiedzieć, że jest to średnia z ocen : 5- w przypadku przednich foteli, a 3- w przypadku tylnich foteli. Niestety z tyłu jest niewiele miejsca na nogi. Na dłuższe trasy nie polecam. Podobno w Octavii II zmieniło się to diametralnie.
~p-d
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Płyta podłogowa z Golfa IV, nie ma się czego spodziewać. Kupowałem auto z myślą o dwóch osobach z przodu, jednak jest zdecydowanie mało miejsca na nogi pasażerów z tyłu. Wyjątek to bagażnik - to jest to, czego szukałem.
~Mm
Hatchback 1.9 TDI 90KM 66kW
Przestrzeń dla kierowcy bardzo dobra. Jeśli z przodu jadą osoby ~180cm, przestrzeń dla pasażerów również będzie ok. Jednak jeśli jadą 4 wysokie osoby 185cm+ z tyłu jest słabo z miejscem.
Skoda Octavia I Hatchback