Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Kombi

Roger, 12 lat temu
Silnik 1.9 TDI 4X4 100KM 74kW
Rok produkcji 2004
Skoda Octavia I Kombi 1.9 TDI 4X4 100KM 74kW 2001-2004 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : super skrzynia biegów, bardzo precyzyjna i rewelacyjne prowadzenie
Zawieszenie : przyjemnie twarde, pewne prowadzenie nawet z predkosciami 150 km/h
fajnie zawieszone auto, bardzo mało elastyczny silnik a zwłaszcza jak na diesla. Czego innego się spodziewałem. Duży bagażnik, auto bardzo poprawne ale czuć że jest to skoda i oszczędność w każdym calu pomimo że jest to wersja "Celebration" np. zamiast uchwytu w tylnej klapie do zamykania jest pasek, w bocznych schowkach w bagażniku brak wygłuszenia tylko goła blacha, brak zaślepki na gnieździe diagnostycznym OBDII. Niby wypasiona wersja a ma zaledwie niewiele więcej niż konkurencja lekko pond standard. Może się czepiam ale ja stałem wymagający wydajać 25.000 zł za rok 2004. Za niższe pieniądze można kupić Citroena C5, większe auto zamiast 4 poduszek jest ich 10 i wiele innych rzeczy lepszy komputer pokładowy i na dodatek nowszy, co prawda bez napędu na 4 koła. Jednak gdybym miał jeszcze raz wydać tyle pieniędzy to bym jednak zdecydował się na inne auto ale nie ze względu że jest złe tylko można mieć więcej za mniej. Plusem jest to że mając odpowiedni program bez problemu można sprawdzić faktyczny przebieg pojazdu co w wielu markach jest nie możliwe.
ogólnie moc wystarczająca,nie sprawdzałem pod pełnym obciążeniem. Natomiast mała elastyczność tego silnika mnie powala. Nie che wogóle przyspieszać z 3 z 30km/h, z 4 z prędkości ok 40 km/h, trzeba zredukować i dopiero. Powiem szczerze bmw e39 touring 2,0 benzyna ma lepszą elastyczność z 5 jest wstanie przyspieszyć i silnik się nie buntuje. Przy odpalaniu dziwne uczucie odpala bardzo szybko ale gwałtownie ( dziwny dzwięk. Do napędu 4x4 jednak by przydał się ciut mocniejszy.
bardzo precyzyjna krotki skok lewarka i 6 biegow
nie mam zastrzeżeń do prowadzenia auta. Spokojnie można puścić kierownice przy prędkości 150 km/h ona sama jedzie.
Całkiem nieźle, duże lusterka jest ok.
Poprawnie ale nic poza tym.
Brak zastrzeżeń, poza denerwująćą obsługa klimatronika, nie lube tego urządzenia z vw. w innych autach jest dużo lepsze i bardziej rozbudowane.
dosyć wygona dla kierowcy, ale mogło być więcej miejsca. Wygodne twarde siedzenia.
Przydało by się lepsze wygłuszenie w bagażniku, przejazd prze kostkę brukową to masakra rezonans ogromny w porównaniu z bmw e39 touring niebo a ziemia nic nie słychac i na dodatek nic nie trzeszczy pomimo ze auto dwa razy starsze i prawie 300.000 km ale to inna klasa. Skoda jest zrobiona zbyt oszczednie.
Przeciętne ale napęd 4x4 zabiera swoje.
ta wersja 4x4 w dobrej wersji wyposażenia stanowczo za droga za tę cenę można wiele aut młodszych kupić z lepszym wyposażeniem i o klasę wyżej.
nie mogę się wypowiadać za mało ja użytkowałem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 4X4 100KM 74kW [l/100km]

6,3