Ocena kierowcy - Skoda Octavia I Hatchback

czoperski@poczta.onet.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Skoda Octavia I Hatchback 1.6 75KM 55kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Mimo dziewięciu lat nie ma ani grama rdzy.
W wersji, którą mam nie polecam tego samochodu ( chyba, że ktoś się przesiada z Poloneza ). Za słaby silnik i przeciętne wykonanie.
Kosztowało mnie trochę wysiłku, żeby się do tak kiepskiej mocy przyzwyczaić ( ale z drugiej strony przesiadłem się z Omegi MV6 3.0 211 KM ) Teraz jest już OK. Wiem, że nie ma co się pchać z jazdą "na wariata" - auto nie posiada żadnego zapasu mocy, więc wyprzedzanie jest dość ryzykowne. Silnik jest dość głośny, szczególnie powyżej 3000 obrotów.
Ogólnie ciężko chodzą te biegi. Wyrzucenie z 5 na luz podczas jazdy to niezła siłownia dla ramienia.
Nie jest najgorszy. Prowadzenie w miarę pewne. Zastrzeżenia mam tylko do zakrętów pokonywanych przy dużych prędkościach i nierównej nawieżchni. Mogło by byś odrobine lepiej.
Przód i boki OK. Tył TRAGEDIA ! ! !
Wszystko na swoim miejscu.
Nie mam klimy bo jej nie toleruje, ale w tym aucie to rzecz niezbędna. Nawiew nie jest wystarczejący a przy tym głośny.
Z przodu OK. Z tyłu zaś dobrze, ze wożę tam tylko moje dzieci a one nie są wielkoludami :-(
Słabo jest wyciszona komora silnika. Przy jeździe powyżej 140/h jest zdecydowanie za głośno.
Ta Omega o której wspominałem paliła tyle samo co ten klocek ! ! ! Pierwszy bak zaraz po kupnie auta wyszedł mi ! ! ! 13 litrów ! ! ! ale cisnąłem bo myślałem, że da się wycisnąć z tego auto troche więcej. Teraz juz opanowałem emocje i wychodzi 11 litrów. ( ale Omega ma 3 X tyle kucyków )
Nie jest dobrze, bo raz musiałem zostawic auto w obcym mieście. Urawł się kabelek od alternatore ( przy regulatorze napięcia ) - padł akumulator a jeszcze przy okazje regulator sie spalił !

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 75KM 55kW [l/100km]

11,3