Lista ocen Skoda Octavia II Hatchback Facelifting (57) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sławek
Hatchback Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW
fajna skrzynia ale krótki 5-bieg, czyli na dzisiejsze nawet polskie autostrady których przybywa za krótka i męcząca na dłuższą metę. To nie jest silnik na autostrady i kropka, owszem od czasu do czasu tak ale nie stale. przy predkosci 140km/h obroty 4200 to sporo za dużo jak na te czasy. Do miasta, wioski i grogi lokalne, nawet ekspresówki rewelacja na piątym biegu można jechać od 50 spokojnie.
~Protosi
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW
Krótkie przełożenia, w mieście niestety trzeba często zmieniać biegi ale za to skrzynia pracuje cicho, przyjemnie i bez szarpnięć. Biegi wchodzą łatwo i precyzyjnie choć wydaje mi się, że auta japońskie ogólnie mają dużo lepsze skrzynie biegów, chociażby mitsu lancer sportback lub mazda 3. 1 oraz wsteczny czasem haczy. Bardzo przydatny 6 bieg. Do miasta raczej poleciłbym DSG - warte swojej ceny.
~konradinio
Hatchback Facelifting 1.8 TSI 150KM 110kW
Daję przeciętnie, bo do tego silnika ręczna skrzynia kompletnie nie pasuje - chyba, że ktoś chce zostać wioślarzem!!! Lubię wiosłować, ale przy jeździe po mieście, to już udręka. Oczywiście można nie wiosłować i dobijać do 3-4 tys obrotów, ale wtedy mamy wir w baku. Co do samej skrzyni manualnej nie mam się co czepiać i oceniłbym ją na dobrze/doskonale, ale powinna być zabroniona w tym samochodzie :-)
~Micool
Hatchback Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
trudno osiągnąć mega prędkości ale na naszych Polskich drogach wcale tego nei potrzeba. Skrzynia świetnie dopasowana do silnika i mocy. Od miesiaca jeżdżę nową octavią 2.0 140km z 2012 i tu skrzynia jest fatalna samochód się długo rozpedza, predkosć maks wprawdzie wysoka ale zupełnie nieprzydanta(zbyt długie przełożenia- dla ludzi ceniących spokój i powolną ekonomiczną jazdę)
~Mikołaj
Hatchback Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
W cyklu miejskim krótkie przełożenia wymuszają ciągłe wiosłowanie. Zdecydowanie lepiej spisałaby się skrzynia DSG, ale coż. Czasem przy dynamicznym starcie trzeba uważać na precyzyjne wrzucanie biegów.
~Tomek
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW
W mieście trzeba trochę pomachać lewarkiem ale po kilku tygodniach można już wyczuć elastyczność i wiedzieć kiedy redukować do 3 a kiedy do 2. Biegi wchodzą tam gdzie powinny fajny krótki lewarek.
~schwyntzu
Hatchback Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Jest ok. Jak w skodzie. Precyzyjna, średnia długość przełożeń - nie ma do czego się przyczepić. Moja wersja akurat ma 5 biegów, wcześniej jeździłem autkami gdzie była \"szóstka\" i czasem tej szóstki brakuje.
~Darkoski
Hatchback Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Działa precyzyjnie ale oceniam na 4 ponieważ miałem problemy kilka razy aby na postoju włączyć wsteczny. Potrzebne było dwu krotne wciśnięcie sprzęgła i dopiero bieg wchodził.
~Hellfox
Hatchback Facelifting 1.4 TSI 122KM 90kW
Jak do tej pory wszystko super. Biegi chodzą jak marzenie, można je zmieniać jednym palcem. Podobnie miałem w Seacie i miałem nadzieję że tutaj będzie to samo, nie zawiodłem się.
~VRS Member
Hatchback Facelifting 2.0 TFSI 200KM 147kW
Mistrzostwo w każdym tego słowa znaczeniu, tam w ogóle są jakieś biegi? :) Przy 100tys km wymieniony profilaktycznie olej i wszystko hula jak trzeba.
Skoda Octavia II Hatchback Facelifting