Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

JARPOZ, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Hatchback 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Jeszcze nie kupiłem tego auta ( posiadam Octavię-I 1.9 TDI 110 km i jestem zwolennikiem tej marki ), byłem na jeżdzie próbnej, jechałem też dłuższy odcinek autem firmowym. Myślę że jest to świetne auto. Dla tych których nie stać na auto segmentu D, da im jego namiastkę. Bagażnik jest tak duży że dla potrzeb rodziny nie jest konieczny zakup kombi. Silnik FSI 115 km jest jednak trochę za słaby do tego auta. Myślę że optymalny wybór to 2.0 TDI 140 km. Ale cena ???. Trzeba przyznać że Ford Focus 2 kombi jest obecnie lepiej skalkulownym samochodem.
FSI 115 km. Chyba troszkę za słaby jak na to auto. TDI 110 km. w poprzedniej Octavii był znacznie lepszy.
Bardzo dobra.
Super. W porównaniu z większością aut na rynku i zpoprzednią Octavią. Nie ma tak charakterystycznego podskakiwania tyłu. Osobiście mam wrażenie że auto jest lepiej zawieszone nawet niż Focus, na pewno komfortowiej. Ale nie mam porównania czy na pewno lepiej zachowuje się przy szybkiej jeżdzie na zakrętach.
Ja już przyzwyczaiłem się do sedanów z dużymi kuframi i dla mnie jest O.K. Ale zrzozumiem każdego kto uzna że jest fatalnie.
Jak na auto klasy "C" z dużym kufrem to rewelacja. Jżeli natomiast Skoda będzie się upierać że to jest auto klasy "D" to marnie.
Chyba we wsztstkich autach obecnie ten problem jest na przyzwoitym poziomie.
Silniczek FSI początkowo jest niemal bezszelestny, ale przy dociśnięciu gazu chyba jest głośniejszy od 1.9 TDI - przynajmniej mam takie subiektywne wrażenie.
Niestety nie jest rewelacyjna. na pewno dużo lepsza niż w przypadku Opla, VW, aut japońskich, Francuskich. Ale Ford obecnie chyba wypada nieco lepiej.
Zakładam że będzie tak jak w przypadku Octavii I - czyli bardzo dobrze.
Zakładam że będzie tak jak w przypadku Octavii I - czyli bardzo dobrze.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V FSI 115KM 85kW [l/100km]

9,3