Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

tatu88@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2006
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
auto bardzo mi się podoba, od kiedy pierwszy raz zobaczyłem to chciałem je mieć, z lakierem czarna perła jest to najpiękniejszy wóz na parkingu (dla mnie :) praktyczne i oszczędne, przeważają zalety nad wadami, nie żałuję zakupu
klekot diesla mi akurat nie przeszkadza - w mieście dość ociężały i trzeba uważać żeby nie zadławić ale elastyczność na trasie niezła-pod warunkiem, że jest się normalnym, przeciętnym, zrównoważonym kierowcą
nie ma najmniejszych problemów
dlaczego gazety piszą o twardym zawieszeniu rodem z VW ? skoda jest za miękka, kolebie się na najmniejszych wybojach czyli cały czas bo nasze drogi tylko z muld, łat i dziur się składają. Bardzo nisko osłona silnika- trzeba uważać na najmniejszych wybojach żeby nie rozwalić
masywny tył trochę utrudnia manewry na parkingu ale w standardzie czujniki cofania - polecam
wszystko na swoim miejscu
zimą nie jeździłem więc ogrzewanie nie sprawdzone ale klima działa bez zarzutu
miejsca dużo a bagażnik to rekordzista w klasie
klekot jest do wytrzymania, zwłaszcza jak się rozgrzeje
zużycie ropy na trasie-5,4 litra w mieście 1-2 l więcej :) tankowanie to prawie przyjemność
cena stanowczo przesadzona zwłaszcza w salonach choć i używane cenią się jakby były Volkswagenami co najmniej
denerwujące skrzypienie z okolic tylnych drzwi i deski rozdzielczej koło kierownicy - naprawdę można się wkurzyć
jest jeszcze na gwarancji więc odpukać nie miało prawa stać się cokolwiek poważnego
Skoda Octavia II Hatchback