Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Wojtek, 16 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2005
Skoda Octavia II Hatchback 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik rewelacja, tylko dlaczego pije ten olej (ten typ tak ma).
Samochód godny polecenia, ale należy pamiętać, że to tylko większy kompakt! Nie jest to samochód klasy średniej. Mając tę świadomość przy zakupie będziesz zadowolony, nawet bardzo.
Silnik rewelacja, czuje się moc a wyprzedzanie to formalność. Wadą jest jednak dość głośna praca, szczgólnie zimnego silnika. Pije olej, dolewam 2 x po 0.5 litra na 15 tys km - zimą 3 x po 0.5 litra.
Biegi wchodzą łatwo i mimo, że jest ich 6 to naprawdę nie trzeba zbyt często ich zmieniać w czasie jazdy.
Twarde zawieszenie ale ok. Wcześniej jeździłem Laguną II, którą jeżdziło się jak po szynach. Porównując, w Skodzie nie ma się tego poczucia pewności i bezpieczeństwa.
Widoczność jest OK ale do tyłu czujniki parkowania bardzo pomocne!!!
Ergonomia również ok, ale należy pamiętać, że to tylko trochę większy kompakt. W porównaniu do samochodów klasy średniej (np. Laguna II) miejsca zdecydowanie mniej. Bagażnik rewelacja, przewoziłem nawet zakupione w IKEI 4 metrowe meblościanki (wymiar ściany) na jeden raz.
Klimatyzacja automatyczna,dzielona - rewelacja o każdej porze roku.
Jak na tej klasy samochód to nie ma się do czego przyczepić. Dla pasażerów z tyłu miejsca bardzo dużo, z przodu też ok, ale w porównaniu do Laguny II, którą jeżdziłem, kierowca nie czuje się tak komfortowo i przestronnie.
Słychać silnik, czasami jak zatankuję do pełna to słyszę chlupotanie oleju napędowego. Po zakupie łapał powietrze na tylnych drzwiach przy dużych prędkościach, ale poprawili i jest ok.
Trasa 5.5 l/100 km miasto 9/10 l , ale to zależy od dystansu - jak silnik złapie "temperaturę" to ok.
Z tym silnikiem cena zdecydowanie zbyt wysoka - mimo upustów cenowego oraz dodatkowego zestawu opon zimowych, alarmu i lakieru metalik.
Nic się nie dzieje. Po ok 25 tys km wymieniłem letnie opony??? Były ztarte i dodatkowo nierównomiernie, sprawdziłem zbieżniść w serwisie wymiany opon, ale powiedzieli, że w normie. Kontrolka poduszki powietrznej pasażera zapaliła się zimą, ale po drugim razie i rozmowie w serwisie wszystko OK.
Brak usterek (byle tak dalej).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

6,2