Lista ocen Skoda Octavia II Kombi Facelifting (47) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rajdowcem nie jestem, ale wolno także nie jeżdżę. Przesiadłem się Octavii 1 i Renault Clio (jeździłem na zmianę). Dużą różnicę zrobiły opony o profilu 55 (chyba najniższy profil, który ma rację bytu na naszych drogach). Pokonywanie łuków, zakrętów ze sporymi (nieprzesadzonymi) prędkościami nie stanowi żadnego problemu. Wspomaganie trochę toporne, co ma swój minus w mieście dla kobiet (wiem od żony), ale za to idealne w trasie, gdyż pozwala...
~tata_jagody
Kombi Facelifting 1.2 TSI 105KM 77kW
Konstrukcja bardzo prosta, dostęp do części bezproblemowy. Wadą OFII FL jest stabilizator przedni, gdyż gumy mocujące stabilizator są na stałe zaprasowane i niewymienne. Jak się wytłuką to wymiana na nowy kompletny stabilizator. Koszt w serwisie to około 500zł. Ja mam przelatane 220tyś. i stabilizator jeszcze nie tłucze. Dość szybko zużywa się tylne mocowanie wahacza z przodu. Na szczęście wymiana na nowy element nie jest droga, koszt samej...
~mpmw
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
U mnie przy przebiegu około 175 tys. poddały się obie sprężyny z tyłu. Ułamały się przy samej górze w związku z tym zrobił się efekt motorówki. Mechanik podpowiedział wymianę na wzmocnione sprężyny (często jeżdże z mocno załadowanym bagażnikiem plus w wakacje rowery na dachu). Teraz tył samochodu nie siada nawet przy dużym obciążeniu, a komfort i precyzja prowadzenia pozostały bez zmian.
~ouragan
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Jest. Cichy. No to dwie gwiazdki mamy z głowy. A to że niczego nie tłumi na lekkich nawet nierównościach (na których notabene pięknie tańczy) oraz próbuje Was przyprawić o siwiznę na łukach autostrady. Na pusto to balonik w rękach paralityka a załadowany to lodówka Mińsk sunąca bokiem po lodowisku. Układ kierowniczy ujmie was lekkością kręcenia ... aż do 140 km/h (już jesteśmy w powietrzu czy jeszcze nie?)
~Sławek74
Kombi Facelifting 1.6 MPI 102KM 75kW
Jak wyżej ocena dobrze jest za niska doskonale za wysoka. Auto jest według mnie rodzinnie zestrojone jest dość miękkie. Nie prowadzi się tak jak np. Focus ale mnie się podoba taka średnia ( pomiędzy francuskimi a np. Fordami). rzeba oczywiście uważać na boczne podmuchy auto jest dość długie a rozstaw osi to tylko 257 cm. Dociążony bagażnik powoduje nadsterowność.
~Karter
Kombi Facelifting 1.8 TSI 160KM 118kW
Poza małymi mankamentami takimi jak "nurkowanie" przy hamowaniu to cała reszta jest ok. Dobrze trzyma się drogi (nie pisze tego dla osób lubiących sprawdzać przyczepność na zakrętach), w zakręty wchodzi dość łagodnie przy czym nie wychyla się w nich przy większych prędkościach. Wspomaganie kierownicy dobre. Ogólnie dla jazdy NIEekstremalnej to powinno być doskonale.
~Michał B.
Kombi Facelifting 1.6 TDI CR DPF 105KM 77kW
Precyzyjny, reaguje na każdy ruch kierownicy. Wspomaganie elektromechaniczne dużo lepiej pracuje niż klasyczne hydrauliczne, dzięki czemu kręcenie kierownicą wymaga mniej wysiłku. Szczególnie pomocne w mieście. Ja jeżdżę na oponach 205/55/R16 i dla mnie jest to kompromis między precyzją kierowania, a komfortem jazdy.
~gregor_aw
Kombi Facelifting 1.9 TDI 105KM 77kW
Super, może to nie Audi ale w każdych warunkach trzyma się znakomicie drogi. Twarde co wyraźnie czuć na dziurach i kostce. Podniesione zawieszenie na sprężynach ze Scout'a, dodatkowy prześwit przydaje się w mieście bo w niektóre miejsca parkingowe trzeba wjechać przez krawężnik. Haldex tutaj to rewelacja, polecam!
~T.
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Jestem fanem motoryzacji. Jeździłem w tym czasie różnymi autami (skłamałem w poprzednim wpisie, że nie jestem rajdowcem - mam licencję sportów motorowych). Stwierdzam obiektywnie, że to auto lepiej trzma się drogi niż np. ...A klasa AMG! Subiektywna opinia lecz AMG jeździłem 3 tygodnie i ...podróba VW wygrywa zdecydowanie!
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia II Kombi Facelifting
6,4
8,8
10,2
~Tomek
Kombi Facelifting 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Może jestem tendencyjny lecz mam porównanie z np. Megane czy Focusem. W szybkich zakrętach bardzo dobrze trzyma się drogi. Ten sam ostry zakręt przy dużej prędkości szybciej pokonuję tym kombii niż np. megane lub focusem hatchback! Po tym przebiegu, gdzie nic nie było wymieniane jeszcze, nic nie stuknie, nie puknie.
Skoda Octavia II Kombi Facelifting