Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Kombi

Silnik 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Skoda Octavia II Kombi 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie silnik wygrywa no i ten 6 bieg
Jak już wcześniej pisałem - do ideału dużo brakuje ale jest dobrze.
W porównaniu do poprzednika (Skoda Octavia 1,9tdi, 2004rok prod.) świetnie się jedzie. Silnik chodzi jak pszczółeczka. Przy wyprzedzaniu nie ma problemów. Turbinka szybko się załącza. Naprawdę świetnie to wszystko chodzi.
Bardzo dobrze, płynnie się zmienia biegi. No i to co cieszy na autostradach - 6 bieg.
Przez te 30000km co przejechałem żadnych problemów. Bardzo dobrze auto się prowadzi na suchej, mokrej oraz zaśnieżonej drodze.
Widocznośc w porządku. Lusterka trochę za duże. W poprzedniku były mniejsze bardziej zgrabne. Ale to mały szczegół.
Licznik, kierownica , fotele radio bardziej nowoczesne. Fotele również ładne. Cała reszta dużo się nie zmieniła od poprzednika co wpływa na gorszą ocenę.
Tak jak w poprzedniku również i w tej wersji - ogrzewanie ma dużo do powiedzenia. Wybierając się na dłuższe trasy jesienią, teraz zimą nie mogę dostosować temperatury do całego ciała. Na górze ciepło to dół zimno, na dole ciepło to góra zimno. A na zewnątrz gdy bije mróz od szyb strasznie ciągnie chłód. W dniach kiedy parują od wewnątrz szyby przód ładnie odparowuje lecz tył po wielu godzinach jazdy jest nadal zaparowany.
Bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Bagażnik bardzo pojemny.
Nic się nie zmieniło od poprzednika poza pracą silnika - ciszej pracuje (nowa technologia). Przy dużych prędkościach jest dosyć głośno w środku. Uszczelki nadal słabej jakości. Poza tym przy 160km/h coś świszczy co mnie denerwuje. Podczas opadów gdy auto stoi otwierając drzwi woda wylatuje z uszczelek na górze do środka, trochę lipa.
Tu wiadome - super wyniki jak dla mnie. Pokrótce: zużycie 100km/h - ok. 3,5l zużycie 160km/h - ok 7-7,5l miasto - ok 8l średnio przy ekonomicznej jeździe 5-6l Teraz mam pierwszy przegląd 30000km koszt do 600zł.
Moja kosztowała 87000PLN. Myślę, że jest to dobra cena za to auto.
Wszystko okey, żadnych mniejszych usterek nie zanotowałem. Te uszczelki są denerwujące oraz wnętrze bardzo przypomina starszą Skodę ale wynagradza to bardzo dobry, elastyczny silnik, dobry komfort jazdy, 6 bieg oraz bardzo niskie spalanie.
Zadnej do dziś (odpukać) poważnej usterki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 140KM 103kW [l/100km]

5,6