Lista ocen Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
DSG to bajka. Nie jest to tania zabawka, więc długo myślałem - ale nie żałuję i każdemu polecam. Biegi zmienia płynnie zarówno w górę jak i w dół, a dzięki 7 przełożeniom przy prędkości autostradowej silnik kręci się nieco ponad 2000 rpm. Do wyprzedzania i zabawy można użyć trybu sportowego - trzyma na wyższych obrotach - co oczywiście podnosi momentalnie apetyt na zupkę. Na co dzień jeżdżę w trybie ekonomicznym, któy od zwykłego D różni się...
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
DSG to póki co najlepszy automat z jakim miałem do czynienia. Oferuje 3 tryby pracy - ekonomiczny, normalny i sportowy. Wydaje się tylko, że tryb normalny powinien być bardziej "pośredni" - obecnie skrzynia przerzuca tak jak w ekonomicznym z tą różnicą, że po odpuszczeniu gazu zrzuca na luz utrzymując obroty w okolicach 1500 rpm. Bywa to kłopotliwe przy przyspieszaniu, wtedy warto skorzystać z manualnej redukcji, która działa bardzo...
~opti
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Ogólnie działa jak należy. Przełożenia są dobrane idelanie... ale... 1. potrafi przy próbie zmiany z wstecznego na jedynkę zostać jednak na wstecznym... co przy "wciskanym w dół" wstecznym jest mega dziwne i może nieźle zaskoczyć; 2. zmiana z 5 na 6 nie jest dla tej skrzyni oczywistym wyborem... bo jest tak ustawiona, że o wiele łatwiej jest zrobić skok z 5 na 4; 3. ogólnie dźwięk zmiany biegów przypomina manipulowanie gumowym młotkiem...
~wizz36
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
manualna, precyzyjna, bezproblemowa. Nigdy nie sprawiała problemów. Dobre przełożenia. Natomiast jest problem z przełożeniem momentu obrotowego na układ jezdny. Samochód potrafi zrywać przyczepność przy ruszaniu, nawet na suchej nawierzchni. Na mokrej nawierzchni przy dynamicznym ruszaniu zrywa przyczepność także na drugim biegu. Zaznaczam, że nie trzeba się bardzo starać by osiągnąć taki niezamierzony efekt.
~De Naturat
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
6 biegowa manualna przekładnia sprawuje się bardzo dobrze, choć zdarzają się jej objawy haczenia. Biegi włącza się przyjemnie, z lekkim oporem i charakterystycznym kliknięciem. W połączeniu z silnikiem 1.4 TSI 140 KM auto jest elastyczne. Jedyny błąd to wskaźnik sugerujący zmiany biegów. To porażka, gdyby się stosować do jego wskazań i włączać 6 bieg przy 70 km/h można wykończyć silnik. Eko terroryzm kosztem użytkowników aut.
~ryhu
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Od okolo 10 tyś. km rzęzi przy ruszaniu na rozgrzanym silniku, komplet sprzęgła wymieniony za 2,9 tyś. w ASO przy 114 tyś. km. był z nim problem od początku, ale jak zwykle w twierdzono, że to normalne. Czasem haczy na 3 biegu, przy redukcji z 6, ale nie jest to norma.
~Tomek B.
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Daję dobrze tylko dlatego, że mam skrzynię 6 biegową i to ciągłe zmienianie biegów. Powiem wam, że system proponuje mi jechać na 6 biegu już przy 65 km/h. Owszem stosuję się do tego ale w przyszłości pomyślę o automacie. Sama zmiana biegów - super nie ma się do czego doczepić.
~Michał
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
To jedyny element, do którego mam pewne zastrzeżenia. Denerwuje mnie to, że w takim aucie skrzynia może chodzić tak topornie, a wrzucanie 1 i wstecznego to loteria (wsteczny często się nie wbija, a 1 zachowuje się, jakby był niezsynchronizowany)
~pawelB
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Bez uwag, skrzynia 6 biegowa - każdy z biegów w tym 6 w pełni użyteczna na 3 można jechać 30 jak i 140 km/h (co nie ma większego sensu ponieważ na od 70-80 km/h na 4 biegu przyspiesza równie sprawnie jak na 3).
~Rafał
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Dobrze, ale nie doskonale. Mam jakiś problem ze wstecznym. Zazwyczaj nie wchodzi dobrze. Trzeba przytrzymać delikatnie lewarek aby bieg nie wypadł delikatnie (wtedy słychać trące zębatki w skrzyni)
Skoda Octavia III Liftback