Lista ocen Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 (24) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~De Naturat
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Hmmmmmmmmm. No i tutaj niestety nie jest dobrze. Za roczną Octavię z salonu wersja ambition + amazing zapłaciłem 66 000 zł. Nowa z takim wyposażeniem osiągała cenę bliską 78-80 tys. To za dużo. Zdecydowanie. Ja rozumiem, że Octavia ma być niby klasą średnią, ale do tej pory jej atutem była rozsądna cena kosztem mniejszego prestiżu niż prawdziwy VW czy inne auta. Dziś, za tą cenę jest naprawdę dużo samochodów w ofercie. W aucie widać...
~Waldemar
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Trzeba trochę kasy wyłożyć, więc mimo wszystko oczekiwałbym, że po dwóch miesiącach jazdy nie będę regulował plastików. Ale to drobnostka. Kupując auto, brałem pod uwagę również przyszłe koszty serwisowania i napraw. Dlatego argument, że w tej samej cenie jest lepsza marka jest z d..y. Skoda pod tym względem jest tania. Na duży plus przy zakupie - możliwość bardzo elastycznego wybrania wersji samochodu. W przypadku Octavii można wybrać...
~Zadowolony z zakupu
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Nie znalazlem nic co mogloby sie rownac ze Skoda pod katem wykonczenia, mocy, niskiego spalania i przestrzeni w tej cenie. Kia Ceed wiecej pali i jest mniejsza, Kia Optima ma coprawda skore ekologiczna na konsoli centralnej i siedzeniach, ale juz plastik na skrzyni biegow jak we Fiacie Panda i gorsze osiagi przy wiekszym spalaniu, wiec pozostaje niedosyt. Renault Fluence jestmniejsze choc mozna je miec w dieslu w porownywalnej cenie. 590...
~wizz36
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Bardzo dobrze wyposażony samochód kupiłem z dużym rabatem (około 15 procent od ceny katalogowej). Za cenę jaką zapłaciłem nie miałem wybitnych oczekiwań a to co dostałem dało mi pełną satysfakcję. Nie jest to samochód klasy premium, nie jest to też klasa średnia i trzeba mieć tego świadomość. Choć do klasy średniej w niektórych aspektach niewiele mu brakuje.
~Tomek B.
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Początkowo mój egzemplarz miał kosztować 90 tyś. Wersja ambition, podgrzewane przednie fotele, przednia szyba, pakiet amaizing, asystent parkowania, alarm, GSM, wycieraczki gumowe i kwiatek dla żony przy odbiorze samochodu na gotowo wyszedł - UWAGA: po negocjacjach 81.000 zł. Nigdzie indziej tego nie dostaniecie za tą cenę..
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Przyzwoite auto za przyzwoita kasę. Szukałem samochodu do sprawnego przemieszczania się po mieście i na dłuższe trasy z rodziną pod namiot - wiele kombi ma mniejszy bagażnik niż octavia w wersji liftback a porównywalne wielkością i osiągami samochody konkurencji z porównywalnym wyposażeniem były droższe o 10-20 tysięcy.
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Myślę, że jest przeciętnie, ale dodatkowy plus za bardzo elastyczną konfigurowalność - samochód składamy sami z "cegiełek" na konfiguratorze, bardzo niewiele opcji jest przypisanych do konkretnych silników czy wersji wyposażenia - można np. zamówić silnik 1,2 ze skrzynią DSG - bo niby dlaczego nie?
~Rafał
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Kupowałem z wyprzedaży rocznika, dodatkowo jeszcze udało się wynegocjować mega rabat... teraz za tą kasę miałbym Rapida 1.2 tsi ;-) Biorąc pod uwagę moją cenę zakupu było naprawdę dobrze - a nie mam golasa tylko wersje ambition + pakiet amazing i kilka dodatków
~opti
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Oferowana jakość jest zadowalająca... ale ja nie oczekuję od samochodu przepychu, bo to nie jest sala tronowa... tylko, żeby jeździł... Niestety cena za ten poziom jakości to wyraźna próba wyciągnięcia kasy za opinię o marce.
~Mateusz
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
jakość skody coraz wyższa cena co prawda też ale za 83 tys. brutto mam wszystko co trzeba. Silnik wystarczająco mocny lecz można go dostroić. Biksenony, navi, ledy, tempomat wszystko co może być pomocne to jest
Skoda Octavia III Liftback