Lista ocen Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 (29) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~De Naturat
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Mam wersję z automatyczną klimatyzacją. Działa ok, choć wydaje mi się mniej wydajna niż w manualna Fordzie. Sterowanie klimatyzacją bardzo wygodne i intuicyjne, wizualizacja działania nawiewów na ekranie od multimediów. Świetnie działa tryb szybkiego odmrażania szyby przedniej. W Focusie była ona podgrzewana, bałem się, że będzie mi tego brakowało w skodzie, ale nie brakuje. Benzynowa jednostka nagrzewa się szybko i w kabinie również dość...
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Trochę wolno się nagrzewa, najbardziej żałuję, że pożałowałem na Webasto. Nigdy nie zrobię tego błędu, oszczędzę na climatronicu a Webasto kupię. Oprócz tego jest bardzo dobrze - w zimie szybko się odszrania, po 2 km szyby są czyste. Latem klima sprawnie schładza. Na pewno pomaga biały kolor karoserii. Można wrzucić tryb automatyczny i zapomnieć o regulacji, ale można się pobawić - przejście między trybami wywołuje się jednym przyciskiem....
~Zadowolony z zakupu
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Na razie swietnie sie spisuje. Dwustrefowa klimatyzacja z czujnikiem parowania szyb, automatycznym zamykaniem obiegu powietrza po wykryciu spalin, i tak samo przy uzywaniu spryskiwaczy. Dodatkowe nawiewy w konsoli srodkowej dla pasazerow z tylu. Ciezko na cokolwiek narzekac.
~pawelB
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
W zimie nagrzewa się dość długo (mam krótkie trasy do pracy), za to w lecie przy ostatnich upałach po kilku minutach (2-3 minut) czuć już przyjemny chłód - generalnie tak jak w poprzednim aucie ustawiam klimę na 19-20 st. i wszystko działa automatycznie.
~Tomek B.
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Nagrzewa się bardzo szybko. Ale, mam podgrzewaną przednią szybę i teraz jak przyszedł mrozek to jak włączyłem ogrz przedniej szyby - coś nie zadziałało chyba muszę to dopiero potestować albo do serwisu pojadę niech to sprawdzą - tu daję ?.
~wizz36
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Jak dla mnie wszystko działało bez zastrzeżeń. Klimatyzacja dwustrefowa - bardzo sprawna. Sporo ustawień. Nie miałem przez cztery lata żadnych negatywnych spostrzeżeń.
~Rafał
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Wszystko poprawie/ Cimatronic działa tak jak w innych samochodach którymi jeździłem. Wnętrze nagrzewa się szybko (wcześniej jeździłem dieslami, które z natury rozgrzewają się wolno).
~Michał
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Bardzo szybko się nagrzewa, dobry obieg powietrza (w Mondeo musiałem włączać klimę, żeby odparować tylną szybę, tutaj wystarczy nawiew), nawiew na tylną kanapę nawet z klimą manualną.
~Patryk
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Od 9 lat nie nabijana klima, corocznie, czasami częściej ozonowana i wymieniany filtr - działa super, nic nie ruszam bo jeszcze zrobią jakąś nieszczelność
~tedid
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
autko szybko się nagrzewa, szybki mam czyste, ukochana zadowolona - nie cierpi zimna, w Focisie czułem ciągle opary dieslowskie - tutaj --- nic
Skoda Octavia III Liftback