Ocena kierowcy - Ssangyong Kyron I

karwafak, 14 lat temu
Silnik 2.0 Xdi 141KM 104kW
Rok produkcji 2007
Ssangyong Kyron I 2.0 Xdi 141KM 104kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Przedewszytkim spalanie, oczekiwałem że bedzie to około 10 a sie okazało że jest to trochę ponad 7
Jak na małe wymagania oczekiwania zostały spełnione.
Silnik daje sobie radę z sporym nadwoziem, troszeczkę na zimnym klekocze ale taki urok diesla, jak ciepły chodzi bez zarzutu. Trochę ma słaby dół ale jak złapie 2 tyś obrotów to mknie żywo. Oleju nawet kropelki nie bierze.
Tu akurat jest tak sobie, trzeba się trochę nauczyć płynnej obsługi, ale jak się zapoznamy z skrzynią to jest OKI.
Jest może trochę chybotliwy, ale jak na takie wymiary to wynik jest jak najbardziej zadowalający. Jest bardzo zwrotny, można na miejscu zakręcić, trochę przy maksymalnym skręcie koła robią jakby mały uślisk.
Tu jest rewelacja, widoczność z góry na prawie wszystkie małe autka, co nawet niektóre pseudo SUV-y oglądam z góry. Przednia szyba ogromna, boczne i lusterka są odpowiedniej wielkości, małym mankamentem jest tylnia szyba, ale z pomocą przychodzi nam parktronic.
Wszystkie przełączniki są tam gdzie powinny być, fotele tynie składają się bez problemów dając dużo miejsca,
Bez zastrzeżeń, szyby nie parują, klima szybko schładza, nagrzewa się też szybko.
Kierowca oraz pasażerowie na brak miejsca nie powinni narzekać,
Co tu pisać, jest OKI
Na początku zaznaczam że jeżdżę z prędkościami około 100 km/h. Moim zdaniem jak na auto o takich parametrach gabarytowych to jest SUUUPER. Ja jeżdżę autem tam gdzie mi potrzeba i tankuje zawsze do pełna tak więc nie wiem ile mi spala w mieście a ile w trasie, podaję wynik spalania ogólny (średni). A więc spalanie wacha mi się w granicach od 7 do 7,5 l/100 km. Konkurencja powinna się wczyć.
za taką cenę nie kupisz równie dobrego SUVA, stosunek ceny do jakości jest na 6+

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Xdi 141KM 104kW [l/100km]

7,2